Лайфстайл

Як зрозуміти, що полуничні кущі час “викидати”

Збираючи врожай щороку, багато дачників можуть помічати, що він зменшується. Звичайно, можна вносити добрива, займатися профілактичною обробкою та застосовувати інші методи. Проте існують ситуації, коли кущ вже не врятувати, відповідно, його потрібно сміливо позбавлятися.

Полуниця «постаріла»

Полуниця – це примхлива культура, яка потребує особливого догляду за собою. Період культивації ягоди становить 4 роки. Це означає, що, якщо її намагатись вирощувати на одному місці, кількість урожаю знижуватиметься.

Найцікавіше, що за 4 роки деякі кущі можуть активно набирати зелену масу. Оптимальний варіант – це пересадка полуниць на нове місце. Попередньо нову ділянку слід продезінфікувати, щоб уникнути негативних факторів.

Дрібні ягоди

Намагаючись збільшити врожайність, дачники застосовують десятки методів. Але важливо розуміти, що дрібні ягоди та невеликий урожай може виникати через цілу низку факторів:

  1. Полуниця не переносить тінистих місць, через що кущі не будуть нормально розвиватися. Тільки сонячна грядка може порадувати добрим урожаєм.
  2. Рослини-попередники відіграють ключове значення. Якщо вибрати місце невдало, про хороший урожай можна забути, а різні підживлення кардинально ситуацію не змінять.

Як показує практика, багато хто сподівається, що мине час і полуниця порадує гарним урожаєм. А якщо так повторюється кілька років поспіль, який сенс витрачати свій час? Від кущів у цьому випадку краще позбавлятися, надалі підбираючи вдалий сорт і місце для посадки.

Хвороби полуниці

Якщо полуницю активно атакують різні шкідники, підстав для паніки немає. Існує безліч засобів та методів. А коли всі шкідники будуть переможені, полуниця повернеться до колишнього зростання.

Інша історія, якщо рослина почала страждати від різних захворювань. Як уже було сказано, полуниця – це примхлива рослина. Навіть незначний вплив хвороб може негативно вплинути на кількість урожаю.

Є проста порада: щойно виявлені захворювання у полуниці, з ними слід одразу боротися. Затягуючи з боротьбою, можна остаточно занапастити культуру. Є кілька ознак, що полуниця серйозно вражена:

  • Ягоди починають гнити на гілках.
  • Ягоди покриваються білим нальотом.
  • Кущі різко засихають.

Звичайно, можна спробувати боротися із захворюваннями. Але, як показує практика, багато спроб за підсумком стануть безуспішними. Простіше посадити нові кущі в іншому місці і заздалегідь виконувати профілактичну обробку. Хвороби полуниці слід уникати, а боротися за фактом завжди складніше.

Сергій Пасевич

Закінчив ХНТУСГ в 2008 році і з тих пір працював в різних інтернет-виданнях, поки не почав створювати свої. Незвичне поєднання: головний редактор розділу “Фітнес” і садівник-аматор з цікавим багажем знань. Розповім все про здоровий спосіб життя, а також поділюсь секретами вирощування здорового урожаю.

Останні новиники

Фраза «Заїдати стрес» набула нового значення: 7 продуктів для зниження кортизолу

Якщо ви заїдаєте стрес, тоді варто це робити хоча б правильно. Підвищувати гормон під назвою…

2 години тому

Одна трикотажна сукня-колона та два образи: ефект трансформації

В цьому сезоні активно пропагується носіння трикотажних суконь. Вони повинні бути широкі, довгі та комфортні.…

3 години тому

Базовий верхній одяг для жінок сезону зима-2025

Зима іноді сприймається, як сезон, коли можна ходити тільки в чорному пуховику. Один за весь…

5 години тому

10 продуктів, які допоможуть позбутися набряків

В організмі людини набряки з'являються через затримку води. Боротися з ними буває досить важко, а…

9 години тому

Японська маска для покращення росту волосся та регулювання жирності

Корисна дія рисової води стала відома ще до того, як про неї дізналися широкі кола…

10 години тому

15 продуктів в щоденному раціоні для підвищення заліза

Залізо забезпечує нормальне функціонування клітин організму. ВІн потрібен для транспортування кисню та видалення вуглекислого газу.…

18 години тому