...
ГоловнаЛайфстайлЯк зрозуміти, що полуничні кущі час "викидати"

Як зрозуміти, що полуничні кущі час “викидати”

Підпишіться на нас:

Збираючи врожай щороку, багато дачників можуть помічати, що він зменшується. Звичайно, можна вносити добрива, займатися профілактичною обробкою та застосовувати інші методи. Проте існують ситуації, коли кущ вже не врятувати, відповідно, його потрібно сміливо позбавлятися.

Полуниця «постаріла»

Полуниця – це примхлива культура, яка потребує особливого догляду за собою. Період культивації ягоди становить 4 роки. Це означає, що, якщо її намагатись вирощувати на одному місці, кількість урожаю знижуватиметься.

Найцікавіше, що за 4 роки деякі кущі можуть активно набирати зелену масу. Оптимальний варіант – це пересадка полуниць на нове місце. Попередньо нову ділянку слід продезінфікувати, щоб уникнути негативних факторів.

Дрібні ягоди

Намагаючись збільшити врожайність, дачники застосовують десятки методів. Але важливо розуміти, що дрібні ягоди та невеликий урожай може виникати через цілу низку факторів:

  1. Полуниця не переносить тінистих місць, через що кущі не будуть нормально розвиватися. Тільки сонячна грядка може порадувати добрим урожаєм.
  2. Рослини-попередники відіграють ключове значення. Якщо вибрати місце невдало, про хороший урожай можна забути, а різні підживлення кардинально ситуацію не змінять.

Як показує практика, багато хто сподівається, що мине час і полуниця порадує гарним урожаєм. А якщо так повторюється кілька років поспіль, який сенс витрачати свій час? Від кущів у цьому випадку краще позбавлятися, надалі підбираючи вдалий сорт і місце для посадки.

Хвороби полуниці

Якщо полуницю активно атакують різні шкідники, підстав для паніки немає. Існує безліч засобів та методів. А коли всі шкідники будуть переможені, полуниця повернеться до колишнього зростання.

Інша історія, якщо рослина почала страждати від різних захворювань. Як уже було сказано, полуниця – це примхлива рослина. Навіть незначний вплив хвороб може негативно вплинути на кількість урожаю.

Є проста порада: щойно виявлені захворювання у полуниці, з ними слід одразу боротися. Затягуючи з боротьбою, можна остаточно занапастити культуру. Є кілька ознак, що полуниця серйозно вражена:

  • Ягоди починають гнити на гілках.
  • Ягоди покриваються білим нальотом.
  • Кущі різко засихають.

Звичайно, можна спробувати боротися із захворюваннями. Але, як показує практика, багато спроб за підсумком стануть безуспішними. Простіше посадити нові кущі в іншому місці і заздалегідь виконувати профілактичну обробку. Хвороби полуниці слід уникати, а боротися за фактом завжди складніше.

Здоров'я/Краса/Лайф

Ще новини:

Кольори одягу, які будуть трендовими в сезоні 2024-2025

Модні покази пройшли, тож настав час підбивати підсумки та готуватися до нового сезону. Він вже на п'яти наступає....

Як уникнути електризації волосся взимку: поради від зіркових перукарів

У холодну пору року може здатися, що волосся живе своїм життям — не хоче лежати рівно, електризується і...

Цей аксесуар зробить будь-який зимовий образ трендовим

Аксесуари мають особливу «суперсилу» — не секрет, що вони здатні змінити образ до невпізнанності. Одягніть відповідні прикраси, підберіть...

Як носити довгі рукавиці, щоб виглядати дорого та стильно

Тренд на довгі рукавиці задає нову динаміку їх використання в образах. Вони привертають увагу, стають акцентом аутфіта та...