Хтось вважає, що хворобливі відчуття та яскраві сліди після сеансу масажу — ознака того, що фахівець виконав свою роботу на совість, інші вважають за краще змінити масажиста. Як все таки має бути? Запитали експерта-реабілітолога.
Виявляється, деякі виражені візуальні наслідки роботи масажиста можна вважати гарною ознакою, але далеко не всі.
Гематома та синець після масажу: чому важливо розуміти різницю
Пацієнтам важливо знати, що сліди на тілі дійсно можуть з’являтися при певному ступені опрацювання тіла та деяких видів масажу.
Щоб розуміти, чи є слід на тілі варіантом норми, потрібно розібратися, що таке гематома (синяк), і в чому її відмінність від синця, що з’явився при глибокій роботі масажиста. Якщо не знати різницю, складно самостійно зрозуміти, чи ефективно працює фахівець.
Синяк (гематома)
З’являється, якщо сталася травма кровоносної судини — простіше кажучи, вона лопнула. У цьому випадку відбувається крововилив у підшкірний шар. Судина порушила свою цілісність, і кров просто вийшла назовні. Це може статися, наприклад, при забитому місці, і при посиленій роботі масажиста також може з’явитися гематома темно-фіолетового, синюшного або навіть чорного кольору.
Крововилив
З’являється, коли кров просочується через стінку судини, але її цілісність не порушується. У такому разі слід проходить швидко і має яскраво-червоний, світло-червоний або червоний колір.
У нормі при класичному масажі немає синців, при нормальному розминання на тілі не залишається слідів. При антицелюлітній роботі, вакуумному масажі або масажі скребком гуаша виникнення синців можливе – але вони легко і швидко проходять.
Що означає, якщо при масажі виникають сліди
У процесі сеансу кров рухається по судинах і, коли масажист на них натискає, кровотік прискорюється.
Якщо у клієнта є м’язовий застій, спазм або фасція, що підлипла, при вискребаючому русі і реактивному сильному розминанні кров починає йти не по судині далі. Еритроцити просочуються через стінку капіляра в підшкірний шар. Так і з’являються синці, походження та палітру яких ми вже обговорили.
За формою синці можуть бути різного характеру: у вигляді смуг, крапок, округлостей, розлиті великі або дрібноточкові. Це залежить від того, наскільки великий застій у клієнта і наскільки глибоке опрацювання було проведено.
Грамотний масажист не робитиме глибоке опрацювання на перших етапах: тіло пацієнта потрібно підготувати. Зазвичай проводиться один-два сеанси ручного масажу, а потім з’являється можливість «пошкребти» м’язовий застій, якщо це потрібно. Синці можуть з’явитися, але це можна вважати корисним процесом. Користь у додатковому ефекті схожому з аутогемотерапією, методикою ін’єкцій власної крові, яку, за відсутності протипоказань, добре реагує імунна система, активуючи регенеративні функції організму.
Таким чином можна «приводити до тями» місця зажимів і гіпертонусу м’язів. Завдяки появі синців вони швидше відновлюватимуться, підвищуючи ефективність процедури масажу.
Підсумовуючи, можна повторити, що синець є варіантом норми при масажі і зникає протягом декількох днів. У той час як фіолетовий, синюшний чи чорний болісний синець – це ознака травматизації судин. Досвідчений фахівець такого не допустить.