...
ГоловнаКрасаЯк доглядати за шкірою навколо очей у опалювальний сезон: 7 головних особливостей...

Як доглядати за шкірою навколо очей у опалювальний сезон: 7 головних особливостей та найкращі засоби

Підпишіться на нас:

Тонка і ніжна зона навколо очей потребує особливого догляду цілий рік, але в зимовий період її потреби лише зростають. Про те, що саме відбувається зі шкірою в холод і як максимально захистити її від зовнішніх загроз, ми запитали в косметологині Оксани Пашковської.

Періорбітальна область чи зона навколо очей потребує особливої уваги, адже шкіра тут дуже тонка. Невипадково запит «покращення стану зони навколо очей» є чи не найпопулярнішим серед пацієнтів косметологів. Взимку ж шкіра навколо очей потребує ще ретельнішого догляду, ніж зазвичай. Давай розбиратися, як допомогти їй залишитися ніжною та гладкою навіть у екстремальних погодних умовах.

Особливості будови зони навколо очей та догляду за нею взимку

  1. Тонка шкіра навколо очей втрачає еластичність швидше, ніж на інших ділянках обличчя. Вона швидко розтягується та погано відновлює структурність. Взимку ж, при контрастних перепадах температур, коли на вулиці холод, а в квартирі — тепло, тургор шкіри стає ще ослабленішим.
  2. Періорбітальні жирові пакети (підшкірно-жирова клітковина) з віком зменшуються у розмірах та мігрують. Особливо це відбувається у тих, чия робота пов’язана з зоровим навантаженням. До речі, за статистикою, взимку люди набагато більше напружують очі, ніж у літній період. Пов’язано це з тим, що наша активність у соцмережах та перегляд фільмів збільшується у зимовий сезон, коли на вулицю виходити зовсім не хочеться. В результаті підвищене зимове навантаження на очі сприяє рельєфній зміні в області очей: з’являються западіння, мішки та грижі.
    Схильність до набряклості. У більшості людей адипоцити (клітини жирової тканини) у періорбітальній зоні мають властивості швидко набирати воду з міжтканинного простору та погано її віддавати. Оскільки біохімічні процеси в тканинах стають менш активними, те й набряклість у зимовий період турбує деяких людей частіше, ніж влітку. Особливо неприємно, що великий набряк розтягує шкіру повік ще сильніше.
    Складна система кровообігу та іннервації. Часто у тих, чия робота пов’язана з комп’ютером, з’являються синці під очима. Хоча за цей недолік відповідає не тільки зорове навантаження, а й безліч інших факторів. Щоб зменшити синці під очима, спершу потрібно зняти напругу з очей.
  3. Гіпертонус періорбітальної зони. Так як під час неспання круговий м’яз ока знаходиться практично в постійному тонусі через моргання, напруга м’язових волокон не зменшується. Холод і вітер, у свою чергу, провокують нас мружити очі, а значить м’яз отримує ще більший гіпертонус. Тому в періорбітальній ділянці з’являються зморшки та заломи.
  4. Природний гідроліпідний шар на шкірі навколо очей дуже тонкий та нестабільний. Саме ця особливість призводить до ще більшого зневоднення у зимовий період, коли опалення в приміщеннях сушить шкіру. Тонкість гідроліпідного захисного шару обґрунтована мінімальною активністю та кількістю сальних залоз.
  5. Молярні мішки знаходяться в безпосередній близькості від зони очей, тому зазвичай ці жирові пакети прийнято зараховувати не до виличної та щічної області, а до очної. У їх появі слід звинувачувати погану лімфодренажну активність, зорове навантаження та загальний пригнічений стан.

Турбота про шкіру навколо очей у зимовий період

Найголовніша рекомендація – це більше бувати на свіжому повітрі, займатися спортом та видалити шкідливі звички зі свого життя. Не варто забувати і про правильний домашній догляд. Ось кілька цінних порад щодо піклування про цю ніжну зону в холодну пору року.

  • Бережне очищення та видалення косметики

Для шкіри навколо очей можна використовувати лише м’які та неагресивні засоби для вмивання. Якщо ти віддаєш перевагу очищаючим пінкам або гелям для обличчя, то обов’язково перевір склад: у ньому повинні бути додаткові зволожуючі компоненти, щоб компенсувати недоліки очищення. Будь-який засіб для чищення, який би ідеальний він не був, буде хоча б трохи сушити шкіру.

У жодному разі не нанось на область навколо очей очищувальний засіб, призначений для жирної та проблемної шкіри з акне. Якщо в тебе дуже активно працюють сальні залози, то очищати обличчя треба згідно з зонами. Для жирної шкіри використовувати свої спеціалізовані засоби, а для сухої шкіри свої. Зручніше, звичайно, використовувати універсально дбайливе очищення, наприклад, гідрофільну олію-пінку 2 в 1. Вона і макіяж видалить, і пори очистить, і при цьому не залишить почуття стягнутості.

  • Правильний крем навколо очей

У кремі для обличчя зазвичай значно менше поживних компонентів, спрямованих на колагеногенез та зволоження, ніж у спеціалізованого крему для зони навколо очей. Тому якщо періорбітальна зона вимагає особливої турботи, то обов’язково нанось 2 рази на день на чисту шкіру цей засіб.

Не забувай, що шкіру навколо очей у жодному разі не можна терти і розтягувати через слабкі колагенові та еластинові волокна. Тому ніжно вбивай засіб подушечками пальців.

Крем для очей повинен обов’язково містити колаген, гіалуронову кислоту, вітаміни та пептидні комплекси. Концентрація всіх цих корисних компонентів у спеціалізованому засобі значно вища, ніж у кремах для обличчя.

А якщо у тебе чутлива шкіра повік, що часто буває саме взимку, то обов’язково наноси новий крем для очей спочатку на невелику ділянку нижньої повіки, а потім з кожним днем збільшуй зону покриття. Якщо в адаптаційний період все пройшло спокійно, то сміливо залишай цей крем на поличці.

  • Патчі

Патчі краще вибрати на основі гідрогелів, щоб вони щільно прилягали до шкіри. При необхідності нанось їх щоранку або ввечорі на очищену шкіру. Залишати патчі на нижніх повіках можна на 30-40 хвилин. За цей час шкіра візьме максимум корисних компонентів.

Патчі допоможуть зробити шкіру більш щільною та сяючою, а також скоригують негативні зміни – синці, мішки та набряки.

  • Додаткове зволоження протягом дня

Якщо ти багато часу проводиш в опалюваному просторі, а шкіра дуже суха, то можна додати зволоження ще протягом дня. Навіть на макіяж нанось спрей-сироватку, яку можна рівномірно розпорошувати на шкіру кожні 2-3 години. Її завдання – це утримання вологи в епідермісі завдяки вітамінам та екстрактам. До того ж двофазна сироватка зазвичай складається з комплексу олій, які беруть участь у живленні.

  • Маска

Якщо ти нанесла маску на обличчя, то не треба забувати і про зону навколо очей. В інструкції нам завжди кажуть, що маску не можна наносити під очі. З одного боку, це правильна позиція, адже ті ж маски для проблемної шкіри мають підсушуючий ефект. До того ж багато масок можуть потекти, потрапити в очі, викликати роздратування і навіть кон’юнктивіт.

Але якщо маска, яку ти плануєш використовувати, спрямована на ліфтинг, живлення та зволоження, то ти можеш сміливо наносити її і на верхні та нижні повіки, проте розподіляти її на безпечній відстані від вії.

  • Стіки

Стік-бальзам дуже зручний у застосуванні, його треба використовувати тільки в тих зонах, де є зморшки чи виражена сухість, — зона під очима, зазвичай, саме така. Нанось його під очі як останній етап догляду вранці або ввечері і рівномірно розподіляйте поплескуючими рухами.

Стік-бальзам додатково створюватиме комфортні умови для сухої та атонічної шкіри. У його складі безліч корисних компонентів: вітамін Е, олії, екстракти та колаген.

Здоров'я/Краса/Лайф

Ще новини:

Як створити затишний і комфортний образ в офіс для зайнятих леді

Інколи, навіть коли і час дозволяє, абсолютно не хочеться витрачати його на стилізацію образу. І так багато справ!...

Що треба робити, щоб мити голову рідше: корисні поради від трихолога

Хочеш палку дискусію серед подруг, запитай їх, як з якою частотою правильно мити голову! Справа в тому, що для...

Чому саме елегантні піджаки-пальто мастхев демісезону

Якщо ти добре "просьорчиш" інтернет, то помітиш, що піджаки-пальто в трендах вже не перший сезон. І не перший...

Топ-4 моделі верхнього демісезонного одягу на жовтень: коли пуховик носити ще зарано

На календарі жовтень, а це означає, що погода може бути мінливою, зранку вже холодно, а вдень ще пригріває...