Ти напевно в курсі, що свіжий сік не варто пити натщесерце. Але лише ним перелік небезпечних для шлунка продуктів не обмежується!
Дріжджі, що входять до складу булочок, дратують стінки шлунка і викликають підвищене газоутворення.
Солодощі
Потрапивши до шлунка, солодка їжа викликає викид інсуліну. Для підшлункової залози це як грім серед ясного неба: зі стану повного спокою потрібно перейти в режим аварійної роботи. Це може призвести до збоїв у роботі травної системи, а при тривалому зловживанні солодким натщесерце – до діабету.
Йогурт та інші кисломолочні продукти
Заради справедливості відзначимо, що особливої шкоди йогурт або кефір натще не принесуть, але… і користі теж. Соляна кислота, що знаходиться в шлунку, вбиває всі корисні бактерії, тому ця їжа перетворюється для організму просто на баласт.
Груші
Груба клітковина, на яку багаті груші будь-якого сорту, дуже гарна для кишечника, але для цього його потрібно «розігнати» іншою їжею. Тому як десерт груша – практично ідеальний вибір, а натщесерце вона дасть відчуття тяжкості в шлунку і може навіть пошкодити його слизову.
Помідори
Томати багаті на дубильну кислоту, яка при контакті з соляною (шлунковим соком) підвищує кислотність середовища настільки, що може призвести до виразки.
Банани
Багаті магнієм, банани дуже корисні для організму, але якщо ти почнеш свій день з бананового смузі або додаси банан у кашу, магній засвоиться занадто швидко, а для серцевого м’яза це зайва загроза.
Огірки та інші зелені овочі
Не варто починати день із салатів взагалі: у сирому вигляді овочі перетравлюються повільно, а якщо достатня кількість шлункового соку ще не виробилася — дуже повільно, і поки організм почне розщеплювати кислоти, що входять до складу овочів, вже створиться сприятлива ситуація для виникнення печії.
Глід
Компот або відвар глоду часто рекомендують при нестачі вітаміну С, і це цілком виправдано. Однак – не на голодний шлунок, кислотність підскочить до небезпечних значень.
Молоко та сир
Багаті білком продукти хороші лише у поєднанні з клітковиною. Інакше організм моментально розщепить протеїни на марні складові та утилізує.