Давай подивимося правді в очі: майже усі люблять цукор. У цьому немає нічого ганебного — еволюція не тільки безсердечна, а й недалекоглядна: коли вона закладала в нас потяг до солодкого, то навіть уявити не могла, як просто його дістати.
Звичайно, не станеться нічого страшного, якщо ти після важкого дня занадто захопишся морозивом увечері або з’їси кілька шматків неймовірно смачного торта на весіллі у подруги. Однак їсти дуже багато цукру постійно означає завдавати шкоди своєму здоров’ю.
Фахівці ВООЗ рекомендують жінкам обмежити споживання доданого цукру 25 г на день. Але як, наприклад, зрозуміти, скільки його в чайній ложці кетчупу, яку ти з’їдаєш із курячою грудкою? На щастя, можна обійтися без постійного вивчення етикеток: є простіший спосіб зрозуміти, що ти переборщила з цукром — ось які ознаки про це говорять.
Тобі постійно хочеться солодкого
Як пояснює доктор медицини, кардіолог Емі Гудсон, існує порочне коло, з якого складно вирватися: чим більше ми їмо цукру, тим сильніша тяга до нього — це відбувається через стрибки глюкози в крові. Тому краще їсти банани, ніж морозиво: клітковина, що міститься в них, дозволить уникнути таких «спецефектів».
Ти відчуваєш перепади енергії
Ще один симптом стрибків рівня цукру в крові – це постійні коливання рівня енергії: ти то гіперактивна, то раптово втомлюєшся так, що хочеш лише одного – лягти і нічого не робити. Впізнала себе? Тоді їж більше білка та складніших вуглеводів — вони допоможуть постійно почуватися повною сил.
Ти страждаєш від хронічного болю
Як показав ряд наукових досліджень, доданий цукор є «співучасником запалення» — іншими словами, він призводить до виникнення та посилення запальних захворювань. Поговори зі своїм лікарем – можливо, тобі треба не просто лікуватися, а й поміняти раціон.
У тебе високий тиск
Як пояснює доктор медицини Тріста Бест, доданий цукор підвищує рівень сечової кислоти в організмі, а це, у свою чергу, пригнічує вироблення оксиду азоту, який необхідний для підтримки нормального кровообігу.
Ти постійно хочеш їсти
За словами Гудсон, надмірна кількість цукру може впливати на вироблення лептину — гормону, який зменшує апетит та підвищує витрату енергії. Його виділяється менше, у результаті ти починаєш швидше почуватися голодною.
Помітила знайомі симптоми? Подумай про те, щоб замінити випічку цільнозерновим хлібом, а цукерки — фруктами, і, можливо, незабаром помітиш, як змінилася якість твого життя!