...
ГоловнаЗдоров'яЧому не можна ставити кілька будильників поспіль: висновок психіатра

Чому не можна ставити кілька будильників поспіль: висновок психіатра

Підпишіться на нас:

Розповідаємо про шкоду на вигляд невинної звички!

Якщо ти сприймаєш ранні підйоми як покарання, то не з чуток знаєш про звичку встановлювати відразу кілька будильників поспіль із перервою в 10-15 хвилин. Тільки це бажання ні в якому разі не проспати може обернутися тобі боком, а якщо бути точніше, то серйозними проблемами зі здоров’ям.

На думку професора психіатрії відділення сну та хронобіології Медичної школи Перельмана Пенсільванського університету (США) Матіаса Баснера, безперервність сну до моменту безпосереднього пробудження — це найважливіша умова відновлення організму. Саме за цією логікою важливо вставати з ліжка після першого сигналу будильника.

В іншому випадку ти штучно перериватимеш швидку фазу сну, в яку мозок занурюватиметься в перерві між черговим дзвінком. Такий сон призведе до розбитого стану, який може зберегтися до кінця дня.

«Ті півгодини, які ви спите після першого сигналу будильника, принесуть менше користі, ніж якби ви спали, не прокидаючись», — пояснив професор.

Якщо після першого сигналу будильника ти відчуваєш, що доспати тобі просто необхідно, краще виділити на цей процес не менше 30 хвилин або навіть години. За цей час мозок подолає швидку фазу, а значить і повторний підйом дасться тобі набагато легше.

В тренді

Ще новини:

Сім принципів правильного харчування для відновлення роботи печінки

Якщо слухати підказки тіла, воно може продемонструвати, що і де саме погано функціонує. Сьогодні поговоримо про печінку. При...

П’ять корисних звичок від дієтологів для стрункої фігури

Мати привабливу фігуру мріють всі. В багатьох випадках важливу роль в цьому відіграє не стільки генетика або спортивні...

Зморшки, вугрі, почервоніння: дієтологи назвали чотири продукти, які псують обличчя

Краса обличчя — це про комплексний догляд та харчування. Де слабка ланка, там виникають проблеми, а проявляються вони...

Шість корисних звичок для зміцнення імунної системи

Міцне здоров'я від природи — це дарунок, який потрібно берегти. Щоб його не втратити, а підтримувати та зберегти...