Ця звичка вихідного дня може бути причиною набору ваги,позбудься її якнайшвидше

0
Ця звичка вихідного дня може бути причиною набору ваги,позбудься її якнайшвидше
Підпишіться на наc:
Facebook і Telegram, а також зручно читайте з мобільного GoogleNews.

Субота і неділя прекрасні: можна не вставати рано-вранці і займатися чим хочеться — нехай не весь день, але його значну частину. Однак, як з’ясувалося, одна «вихідна» звичка, яка є майже в усіх нас, може бути пов’язана з ожирінням.

Переїдання через зміну часових поясів

У 2019 році вчені з Барселонського університету дослідили 1106 осіб віком від 18 до 25 років: фахівці хотіли дізнатися, як порушення циркадного ритму, з яким ми часто стикаємось у вихідні дні, – пов’язаний із індексом маси тіла.

Дослідники подивилися, у який час «піддослідні» зазвичай лягали спати, а також снідали, обідали та вечеряли, і як їх звичний графік змінюється на вихідних. З’ясувалося, що ті, у кого збій біоритму харчування становить більше 3,5 годин, мають значно вищий ІМТ.

Говорячи простими словами, якщо ти в суботу і неділю встаєш о пів на одинадцяту замість звичних 7 ранку, то матимеш коливання ваги, ніж подруга, яка не змінює свій графік на вихідні. Але чому так відбувається?

Безсердечний організм

Як пояснює один із авторів дослідження, доктор філософії Трінітат Камбрас, наш організм дуже консервативний: він вважає за краще видавати одні й ті ж фізіологічні та метаболічні реакції в один і той же час доби. У результаті фіксований графік їжі дозволяє нам зберігати вагу, а зміна звичного розкладу призводить до набору зайвих кілограмів.

Як цьому протистояти? Впевнені, що ти вже знаєш відповідь: учені кажуть, що їм ще належить встановити причину виявленого зв’язку та з’ясувати, які фізіологічні механізми призводять до збільшення ІМТ, а поки що рекомендують усім у вихідні дотримуватись того ж графіка, що й у будні дні.

Особливо це важливо для людей, яким важко засипати. Фіксований час відходу до сну та пробудження допомагає впоратися з безсонням, а її відсутність, у свою чергу, є ключовим фактором високої якості життя. Тож постарайся полюбити ранні підйоми – вони принесуть тобі чимало користі!

попередня статтяЯк приготувати розкішні курячі крильця: секрет в особливому соусі
наступна статтяЯк підживити ремонтантну полуницю на зиму
Я - головний редактор сайту ProstoWay. З великим інтересом вивчаю тему здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами. Обожнюю кулінарію, свій перший борщ і бісквіт приготувала в 10 років, відтоді готую кожного дня. А зараз радую смачними і корисними стравами свою сім'ю і з великим задоволенням поділюсь рецептами та кулінарними хитрощами з вами.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я