Цікавий факт: 5% людей, які володіють швейцарськими годинниками, носять репліки. Вони не спеціально їх придбали. Просто не знають про факт підміни, настільки якісно деякі компанії навчилися робити репліки. Не плутайте їх з дешевими китайськими підробками. Нічого спільного між ними точно немає.
Що говорить маркування
«Made in Swiss», «Made in Switzerland» чи «Swiss quartz» — маркування може багато розповісти про годинник та його походження. Одне з них означає підробку на 100%. Як не дивно, але це маркування «Made in Switzerland». На оригінальних годинниках такого бути не може.
Зокрема, буває напис «Swissmovement». Таке маркування свідчить, що механізм зібрано та протестовано в Швейцарії, але корпус та компонування виконувалося в іншому місці.
Цікаво, а які годинники можуть вважатися швейцарськими? Ними є тільки ті, які відповідають певним умовам:
- механізм в годиннику швейцарського виробництва;
- годинник зібрано в Швейцарії;
- сертифікація виробу проведена в одному з кантонів Швейцарії.
Є також і похідне від цього: швейцарський механізм. Таким вважається той, який теж сертифіковано в Швейцарії в будь-якому кантоні. Зокрема, в ньому повинні бути компоненти, які за вартістю складають не менше 50% та були виготовлені виключно в цій же країні. Якщо у вас є оригінальний швейцарський годинник, то його на сайті ломбарду https://handwatch.com.ua/ru/ можна в будь-який момент здати за вигідною ціною.
Ознаки підробки швейцарського годинника
Приготуйтеся вчитися розрізняти оригінал та копію, якщо ви хочете вкласти гроші в швейцарський годинник. Ви можете скористатися наступним планом:
- Комплектація. Оригінальний годинник має упакування з дорогих матеріалів (сап’ян, муар) з золотим тисненням.
- Документи. Наявність паспорта та сертифіката виробу обов’язкова. Без них тільки репліки та підробки. В них вказано номер виробу, дату та місце продажу.
- Вага. Ви відчуєте вагу розкоші, коли візьмете годинник в руки. Оригінальний та дорогий ніколи не буде легким.
- Маркування. «Swiss Made» або «Swiss quartz».
Швейцарський годинник — це символ статусу. Потрібно морально дійти до бажання та можливості володіти ним. Можна сприймати придбання, як інвестицію, адже такі годинники ніколи не втрачають в ціні. З часом вони стають тільки дорожчі. За цінністю можна порівняти з золотом.
В 2021 році було продано годинник з найбільшим цінником за всю історію інтернету. Його вартість становила $7,63 млн — Philippe Dufour Grand Sonnerie. В форматі онлайн дорожче більше ніколи не продавали. Якщо говорити в загальному, то в світі годинників є екземпляри і за 26, і навіть за 40 млн доларів.