Здоров'я

Експерти розповіли про правила харчування після закінчення посту

Усім, хто тримав Великий піст, слід обережно розговлятися, інакше свято Великодня може закінчитися у гастроентерологічному відділенні. Саме тому лікарі після посту закликають дотримуватись певної дієти.

Подробиці

«Переїдання провокує тяжкість у шлунку та збої у роботі печінки. Щоб свято не затьмарилося поганим самопочуттям, потрібно поберегти своє ШКТ»,– попереджають медики.

За традицією православні їдять фарбовані яйця, але це досить важка їжа, тому після суворих заборон обмежтеся одним, максимум двома яйцями. І не потрібно наварювати їх про запас, це продукт, що швидко псується, не можна зберігати варені яйця весь Великодній тиждень.

Якщо ви їсте м’ясо, після посту все ж таки утримаєтеся від нього ще на днів сім. Менш травматичними для травної системи виявляться риба або птиця, готувати їх слід на пару або запікати в духовці. На день можна з’їдати не більше 200 грамів.

Що стосується алкоголю, така продукція не може вважатися корисною, хоч би як нам хотілося вірити в чудодійний ефект кагору; всякий алкоголь вважається отрутою. Тож на честь свята не більше 100 грамів. Якщо ви дійсно тримали піст, організму потрібно відновитися, перш ніж у нього потрапить напій, що замутнює розум.

Якщо говорити про рідини в цілому, то їх потрібно пити більше, оскільки це дозволяє легше перейти з рослинного харчування на білкове. Готуйте морси, трав’яні чаї, не забувайте про просту воду.

А ще не рекомендується змішувати білкові продукти. Так, яйцями, сирною паскою, рибою або куркою намагайтеся ласувати в окремі їди, а не з’їдати все разом. Це відноситься й до молока. Не погіршуйте ситуацію: якщо любите додавати молоко в чай ​​чи каву, дочекайтеся хоча б наступного дня.

На перебудову організму та початок виробництва ферментів для переробки продуктів тваринного походження організму потрібно не менше тижня. Коли є патології шлунково-кишкового тракту, часу йде ще більше. Якщо не хочете зустрічати Великдень у компанії з гастритом, панкреатитом, холециститом, колітом або виразкою, поставтеся до себе з турботою.

Кавун Наталія

Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, факультет журналістики. Головний редактор розділів “Краса”, “Лайфстайл”.

Останні новиники

Секретний спосіб посадки помідорів: урожай гарантований

Томати є культурою вимогливою. Їй потрібна освітлена сонцем територія, яка провітрюється, де тепло. Помідори не…

12 хв. тому

Як спекти ідеальний бісквіт: головні лайфхаки

Як приготувати ідеальний торт та основу для домашнього торта, щоб бісквіт не розсипався одразу після…

42 хв. тому

Які квіти практично не вимагають догляду: 6 варіантів для клумби

Садівники-початківці, в яких мало досвіду, хочуть посадити на своїй ділянці квіти, але турбуються, що не…

1 годину тому

Вся правда про банани: кому їх не можна їсти

Цей екзотичний фрукт, давно перестав бути чимось незвичайним. Сьогодні він доступний в нас і іноді…

2 години тому

Потрібна 1 крапля, щоб герань безперервно цвіла

Неправильний догляд за геранню призводить до того, що відома і популярна квітка не тішить яскравими…

2 години тому

З чим краще їсти картоплю, щоб не погладшати: 7 продуктів

Страви з картоплі користуються величезною популярністю в українців.  Сам овоч є джерелом великої кількості корисних…

3 години тому