Ти, можливо, вже чула, що найкраще спати на спині: по-перше, ця поза утримує хребет у правильному положенні і не перевантажує плечі, шию та внутрішні органи, по-друге, твоє обличчя не стикається з подушкою, а це виключає тертя шкіри об тканину, через що з’являються зморшки.
Добре, якщо ти вже спиш на спині, але що робити, якщо ні? Ось які лайфхаки, на думку експертів, допоможуть тобі освоїти цей незвичний спосіб нічного відпочинку.
Сомнолог Ерін Россі наголошує, що для сну на спині дуже важливо знайти відповідний матрац з оптимальною щільністю. “Якщо він буде надмірно м’яким, то ваші стегна опустяться занадто низько, вам стане некомфортно, і ви перекотитеся на бік”, – пояснює Ерін. А доктор медицини та фахівець з інтервенційного лікування болю Калік Чанг додає, що без підтримки поперек «провалиться» у ліжко, що призведе до болів у хребті.
Вибери правильну подушку
Переконайся, що твоя подушка знімає навантаження з хребта — таку суперсилу зазвичай мають ті, які мають функцію, що повторює вигин шиї. Ще краще, якщо у подушки також є вертикальні виїмки, які завадять голові повернутись ліворуч або праворуч.
Поклади валик під коліна
Ти колись прокидалася з болем у попереку? Це не рідкість — таке трапляється в людьми будь-якого віку, незалежно від стану їхнього здоров’я. Щоб знизити навантаження на хребет, виконуй рекомендації фахівців Медичного центру Університету Рочестера: поклади подушку або валик під коліна – це допоможе зберегти природний вигин спини.
Спробуй спати під важкою ковдрою
Як пояснює сомнолог Керолін Берк, під обтяженою ковдрою складніше повертатися, тож подумай про її придбання, якщо хочеш навчитися спати на спині.
Не змушуй себе
За словами Джеймса Роулі, завідувача відділення медицини сну в лікарні Університету Харпера, не існує «кращого» становища, щоб спати — люди повинні вибирати ту позу, яка для них зручна, і яка дозволяє висипатися протягом ночі. Так що якщо тобі зручніше перебувати в ліжку на боці або на животі, так і роби!