Фітнес

Чи можна тренуватися щодня

Для того щоб точно відповісти на це питання, необхідно враховувати деякі фактори:

  • Підготовленість людини до фізичних навантажень.
  • Мета та ефективність тренувань.
  • Тривалість.
  • Швидкість та інтенсивність фізичних навантажень.

Розберемо кожен із них по черзі:

Підготовленість людини до фізичних навантажень

Саме підготовленість людини грає велику роль можливості проведення тренувань щодня. Адже непідготовленій людині буде важко, після першого ж тренування почнуть боліти м’язи, на відновлення яких потрібно кілька днів. Для такої людини та всього 2 заняття на тиждень буде багато. Тому варто починати з малого, поступово збільшуючи навантаження.

Для натренованої людини щоденні тренування не будуть чимось складним, вона отримуватиме від них максимальне задоволення.

Цілі та ефективність тренувань

Ціль у кожної людини може значно відрізнятися. Хтось хоче отримати максимальний ефект від вправ у залі, а комусь достатньо 10 хвилин легкого пробіжки. Цілі у кожного абсолютно різні, хтось працює на витривалість, хтось на швидкість, а хтось на зовнішній вигляд.

Ефективність у собі користь від тренувань. Тому варто задуматись, чи принесуть якусь користь настільки часті тренування. Адже організму потрібно відпочивати, м’язи повинні відновлюватися. Тому не треба бігати щодня 20-кілометрові марафони. Якщо ж займатися щодня, то найкраще різні групи м’язів. У понеділок нехай це буде спина, у вівторок руки та плечі, а в середу прес та сідниці. Подібним чином можна збудувати розклад своїх тренувань з максимальною ефективністю.

Тривалість тренування

Це дуже індивідуально, хтось може і за 5 хвилин втомитися так, що валитиметься з ніг, а для когось і години не вистачить, щоб втомитися. Тому найкраще стежити за своїми відчуттями і самостійно підбирати найбільш вдалий для вас час.

Швидкість та інтенсивність

Інтенсивність занять можна легко збільшити завдяки зменшенню часу відпочинку між підходами та вправами. Завдяки цьому час тренування зменшиться, отже, збільшиться інтенсивність тренування. Також можна чергувати швидкість тренування. Один підхід робити швидко, а другий підхід робити повільно, максимально зосереджуючись при цьому на чутливості м’язів.

Висновок можна зробити наступний. Приділяти час фізичним навантаженням щодня можна, якщо грамотно підібрати під себе кожен із цих пунктів. Не варто через силу і біль розпочинати тренування, якщо м’язи не встигли відновитися після минулого, варто дати їм відпочити, щоби зовсім не нашкодити собі.

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. Працюю в різних інтернет-виданнях з 2012 року. З великим інтересом вивчаю тему здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами. Обожнюю кулінарію, свій перший борщ і бісквіт приготувала в 10 років, відтоді готую кожного дня.

Останні новиники

Які сукні можна носити з водолазкою цієї зими

Якщо в теплий період ми складаємо багатошарові образи тільки для того, щоб виглядати модно, то…

20 години тому

Стильні спідниці міді з вовни, які можна носити навіть у холод

Якщо з приходом холодів ви не хочете відмовлятися від жіночних образів, варто ретельно підібрати одяг.…

21 годину тому

З яким взуттям носити вузькі джинси та штани, щоб виглядати стильно

Хоч би як ми ставилися до скінні, вони все одно залишаються у списку головних трендів…

1 день тому

Які жакети зручно носити під верхнім одягом

Жакет – незамінна річ у гардеробі кожної модниці. Але з настанням холодів вписувати їх у…

2 дні тому

З чим носити стильні і теплі міні-спідниці у листопаді

З приходом холодів варто бути акуратнішими з короткими сукнями та спідницями. Все-таки ризик замерзнути або…

2 дні тому

Готуємось до морозів: популярні утеплені черевики на цю зиму

Без теплого зимового взуття не обійтись. Багато хто воліє носити комфортні уггі, що нагадують домашні…

2 дні тому