Після збору врожаю починається етап підготовки плодових дерев до зими. У цей період – рослини мають встигнути відновитися після активного плодоношення, сформувати й нові плодові бруньки, дати паросткам гарненько визріти — здерев’яніти, сформувати захисні луски бруньок. Деякі садівники-аматори недостатньо дбають про плодові дерева восени, нехтують спеціальними осінніми поливами.
Подробиці
5 правил осіннього поливу плодових дерев
- Під дорослими деревами ґрунт має бути вологим на глибину не менше 1 м. Для молодих дерев і плодових кущів – близько 60-70 см.
- Орієнтовно, під молоде дерево виливають від 40 л води, середньорослим дорослим деревам потрібно від 50-70 л води, високорослим великим – від 100 л води під кожне.
- Вологозарядний полив проводять у декілька етапів. Поливають сад через день, щоб вода встигала ввідбратися в ґрунт, не застоювалася і не перекривала доступ кисню до коренів. На важких щільних суглинках норму поливу зменшують на 20%. На легких супісках – збільшують.
- Слідкуйте за тим, щоб ґрунт достатньо глибоко промокав. Повторюйте рясні поливи при необхідності. Для дерев правильний вологозарядний полив дуже важливий. Пересушена кора не зможе захистити дерева в мороз, шкідники легко проникають в деревину, хвороби атакують ослаблені рослини.
- Дуже важливо: пізньоосінній вологозарядний полив проводять після масового листопаду. В цей період температура вже не перевищує + 2-5 градусів, рух соку в штамбі і гілках, корінні значно знижує, споживання вологи істотно сповільнюється. Якщо глибоко полити дерева раніше цього періоду, то це може спровокувати не засинання, а пробудження дерев, особливо негативно це вплине на молоді деревця.