Шведський стіл завжди асоціюється із зайвими кілограмами, які ми привозимо з відпустки. Насправді збільшення у вазі трапляється у тих, хто не знає про правила етикету за шведським столом. Якщо дотримуватись цього списку рекомендацій, переїдання тобі точно не загрожує!
У відпустці так хочеться скуштувати місцеві смаколики чи екзотичні страви, адже все таке спокусливе! Давай підглянемо за шведами і за тим, як насправді потрібно харчуватися за шведським столом, щоб ні в чому собы не відмовляти, але не переїдати. Ця схема справді працює!
Різні тарілки для різних страв
Не накладай все одразу! М’ясні, рибні страви, салат, гарнір – для цього бери різні тарілки. Так, до шведського столу доведеться підійти кілька разів, зате ти точно зрозумієш, це ти голодна чи твої очі. До речі, для добавки теж прийнято змінити тарілку, що змушує ще раз задуматися про те, чи потрібна додаткова порція.
Без гірки
Не накладай вибрані страви з гіркою. Швидше за все, ти з’їси лише половину, а половину доведеться викинути. Або доїсти через силу, а потім страждати від тяжкості у животі.
У центрі тарілки – основна страва
Спочатку поклади м’ясо чи рибу, і лише потім додай до них соус та гарнір. А куди салат? Перечитай перший пункт!
В чергу!
Навіть якщо ти дуже зголодніла, ми впевнені, що ти зможеш спокійно дочекатися своєї черги в ресторані або біля шведського столу. Не збивай усіх з ніг у гонитві за своєю порцією.
Не їж руками
Насамперед ми про те, що із загальної страви чи шведського столу брати руками нічого не можна. Навіть ось те яблуко або цей круасанчик. Просто запам’ятай це та поважай інших. До того ж, подібне правило стосується і самої трапези. Коли ми їмо, використовуючи столові прилади, час їжі розтягується, і ми швидше відчуваємо насичення. Руками можна їсти лише хінкалі, деякі види десертів чи піцу.