...
ГоловнаЗдоров'яЧому вага повертається після дієти та як цього уникнути

Чому вага повертається після дієти та як цього уникнути

Підпишіться на нас:

Якщо ти збираєшся перейти на жорстку систему харчування дієту, щоб схуднути, подумай двічі. Дослідження показують, що підсумковий ефект від дієт у багатьох людей – набір ваги! І справа не в тому, що дієти не працюють, вони не при чому. Просто потім починається зворотний процес. Чому так відбувається?

1. Дієта передбачає відмову від чогось

Усі дієти ґрунтуються на тому, що якісь продукти їсти не можна: вуглеводи, жири, доданий цукор. Або не можна їсти багато. Такі обмеження спочатку здаються жорсткими, але більшість подобається пробувати нове.

Але з часом з’являється відчуття, що ти щось втрачаєш. З’являються думки про прекрасну їжу, яку тобі не можна. І це нормально: якщо щось забороняти, мозок починає концентруватися на цьому. У результаті багато хто зривається і починає в три горла поїдати улюблені солодощі.

2. Дієта – це ж не назавжди

Фраза “я на дієті” має на увазі те, що скоро ти на ній сидіти не будеш. Багато дієт так і називаються: 17-денна, 21-денна і т.д. І коли ці дні закінчуються, хочеться повернутись до того, що їли раніше.

3. Дієта уповільнює метаболізм

Враховуючи, що частина кілограмів, які пішли на дієті, – це м’язи, зниження ваги сприяє тому, що метаболізм стає повільнішим. Організм також звикає ефективніше видобувати енергію з їжі. Уповільнення травлення робить завдання зниження ваги складнішим, і багатьом потрібна додаткова мотивація, щоб набрати вагу назад.

4. Підтримка не мотивує

Прогрес – це приємно. Компліменти оточуючих ще приємніші. Але після досягнення мети залишається лише радіти з того, що в тебе вийшло. А це вже не так мотивує.

І що ж робити?

Ось що рекомендують фахівці з харчування.

1. Уникай дієт

У довгостроковій перспективі багато дієт неефективні. Будь-яка програма зі швидкими результатами не передбачає того, що цей результат буде довгим. Найкраще скласти план харчування та спорту, яких можна дотримуватись довгий час.

2. Зміни погляд на їжу

Замість того, щоб жалкувати про їжу, яка опинилася під забороною, намагайся радіти з того, що харчуєшся правильно.

3. Зміни звички

Довгострокові зміни у харчуванні та поведінці потребують практики. Не намагайся змінити все відразу, рухайся дрібними кроками. Зроби правильним один прийом їжі, додай одну нову вправу на день.

4. Дотримуйся балансу

Не потрібно голодувати і тренуватися до непритомності, шукай свій баланс. Комусь захочеться відмовитися від солодкого назовсім, а тобі життя не миле без еклера у вихідні.

5. Звикай

Зміни — справа складна і вимагає прийняття того, що до старого повернення не буде. Наприклад, ти не харчуватимешся газованими напоями та їжею з Макдональдс, як на першому курсі. Не пручайся змінам, зроби їх частиною свого життя, і результат не забариться.

Стрічка новин:

Фітнес/Здоров'я/Краса

Ще новини:

Що буде після повної відмови від кави: через день, тиждень, місяць

Заперечення, гнів, торг, депресія, прийняття. Розбираємось з усіма стадіями відмови від улюбленого напою! Багато лікарів та вчених на повному...

Як побороти потяг до солодкого: допоможе цей смачний продукт

Тяга до солодкого – серйозна проблема. Вона може звести нанівець всі зусилля щодо налагодження харчування. Є різні способи...

7 популярних питань про вітаміни: перевір, чи всі відповіді ти знаєш

Про сезонний авітаміноз, «уколи краси» та чудеса комплексного прийому вітамінів групи В знають, мабуть, усі. В цій статті...

Як обійми впливають на сон насправді: дослідження

Всі ми різні: хтось обожнює засинати в обіймах коханої людини, а хтось обличчям до стіни. Вчені все ж...