Як доглядати за лляними речами, щоб вони служили довше: прості правила

Підпишись на нас:

Льон — найкраща тканина для літа. Це аксіома, яка не потребує доказів. Такий одяг дихає, добре відводить вологу, в ньому не жарко, але виглядає він при цьому дуже шляхетно – так що ваш образ не ризикує вийти занадто пляжним. Якісна річ із льону — купівля не з дешевих, тож доглядати за ним варто з усією відповідальністю. Розповідаємо, яких правил варто дотримуватися, щоб продовжити термін служби такого одягу.

Як прати льон

Лляна тканина дуже легко деформується, тому під час прання необхідно виключити будь-яку агресивну механічну дію. Бажано льон прати руками. Втім, у сучасних пральних машин зазвичай є не менш щадні режими — наприклад, «ручне прання» або «делікатні тканини». Щоб виріб не сів, температура води не повинна бути вищою за 30 градусів, а засіб для прання — максимально делікатний. В ідеалі купити спеціальний гель для прання льону: він не містить агресивних речовин, які можуть повірити лляні волокна.

До речі, якщо ваша техніка дозволяє прати речі без віджиму, рекомендуємо скористатися саме цим режимом, а після прання самостійно відтиснути речі в м’якому рушнику. Для цього необхідно акуратно розкласти їх на рушник, скласти його в кілька разів, уникаючи рухів, що викручують, і залишити на 5-10 хвилин. Так рушник убере всю зайву вологу, а тканина не отримає жодних пошкоджень.

Як сушити льон

Виріб може легко деформуватися не тільки під час прання, а й під час сушіння. Саме тому сушити льон рекомендується на горизонтальних поверхнях, далеко від опалювальних приладів та прямих сонячних променів. Якщо не дотриматися цих умов, лляні речі можуть вицвітати і деформуватися.

Як прасувати льон

Прасувати льон варто трохи вологим. Річ можна не висушувати після прання або, якщо тканина повністю суха, намочити водою з пульверизатора з дрібним розпилювачем – адже льон не повинен стати занадто мокрим. Температуру на прасці не варто виставляти більше 200 градусів — показники вищі можуть бути небезпечними для структури тканини. Ще один корисний лайфхак: льон варто гладити з лицьового боку. Так річ довше збереже свій первозданний вигляд.

Як зберігати льон

Якщо йдеться про речі, які можна зберігати у складеному вигляді, цей варіант стане найоптимальнішим. Якщо ж річ потрібно повісити (наприклад, сукня або жакет), важливо правильно вибрати вішак. Його розміри повинні точно збігатися з плечовим швом — інакше він її деформує. Штани та спідниці також можна зберігати на спеціальних вішаках із прищіпками.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Стрічка новин

Попелиця на кущах смородини: швидка допомога рослинам

Що може бути кращим, ніж зібрати урожай ягід на...

Стимулятор росту помідор: народний рецепт

Будь-яка розсада, перед тим як буде висаджена на грядки...

Сода чи розпушувач: чи є між ними різниця

Під час готування випічки в одних рецептах зазначається сода,...

Що робити з почорнілою алюмінієвою каструлею: 4 способи

Блискучий посуд без слідів накипу, жиру та їжі, що...

Городники пояснюють, чи потрібно влітку поливати помідори

Прочитавши заголовок, більшість людей подумає: звичайно, треба, інакше вони...

Соковиті відбивні з курятини: таких ви ще не пробували

М’які соковиті відбивні – мрія кожної господині. Але це...

Чим підживити ягідні кущі: добриво для смородини

Щоб ягоди на кущах червоної, чорної чи білої смородини...