Згідно з новим дослідженням вчених з Університету Західної Вірджинії (США), вітаміни B12 (міститься в м’ясі, яйцях, рибі та молочних продуктах) та C (їх багато міститься в цитрусових, шипшині, обліписі, ківі, болгарському перці та капусті) можуть допомогти налагодити режим сну. Фахівці припускають, що ці поживні речовини можуть збільшити синтез важливих гормонів, що регулюють сон, включаючи серотонін та мелатонін.
Дослідники оцінили режим сну та харчування 23 дівчат, які займаються футболом у коледжі. Кожна спортсменка носила розумний пристрій, який відстежував сон упродовж 31 ночі поспіль. Також учасниці вели щоденник харчування.
Вчені виявили зв’язок між споживанням поживних речовин та часом засинання.
Спортсменки, раціон яких був багатий на вуглеводи і продукти, що містять вітаміни B12 і C, раніше засинали і вчасно прокидалися після семи-восьми годин сну.
У майбутніх дослідженнях фахівці планують докладніше вивчити, як харчування та режим сну можуть вплинути на здоров’я та успіх спортсменів. Результати цього дослідження були представлені на зборах Американського фізіологічного товариства в Каліфорнії. Їх слід вважати попередніми доти, доки вони не будуть опубліковані в науковому журналі, що рецензується.
Раніше вчені з Медичної школи Duke-NUS у Сінгапурі виявили, що добавки з вітаміном B12 та фолієвою кислотою можуть допомогти у лікуванні неалкогольної жирової хвороби печінки.