Сад та город — справжній рай для різноманітних шкідників. Постійно треба проводити профілактику та активну боротьбу при перших ознаках їх появи. Шкідники цікавляться на вашій ділянці абсолютно всім. Плодові дерева, грядки, чагарники, кущі — все може опинитись під їхнім негативним впливом.
Найпоширеніші види шкідників
Їх буває велика кількість, адже кожна рослина має власних. Висаджуючи рослини треба бути готовими до атаки шкідників. Найчастіше зустрічаються такі:
- Бронзівка (Оленка волохата). Знищує цвіт на грушах, яблунях, абрикосі, винограді.
- Яблунева плодожерка. В зоні її інтересів не тільки яблуні та груші, але й айва, горіхи, сливи.
- Вишнева муха. Пошкоджує ягоди вишні та черешні, тож врожай може бути зіпсований в більшій кількості.
- Попелиця. Існує багато різновидів цього шкідника. Основна його діяльність полягає у висмоктуванні соку з молодого листя.
- Щитівка. Шкідник з універсальним смаком до різноманітних культур. Щитівка може ласувати зерновими, кісточковими, хвойними різновидами.
Як захиститись
Найперше треба пам’ятати про вчасну обробку від шкідників. Не забувайте знімати муміфіковані плоди з дерев, обробляйте інстектицидами. Наприклад, «Ато Жук», «Колібріс», «Антигусінь+самшит» і ін.
Якщо вам треба боротись з медведкою чи хрущами, можна використати «Антихрущ», «АС-селектив». Проти колорадських жуків «Антиколорад Макс». Цей препарат буде також ефективним проти капустяної молі.
Боротись із шкідниками важко, бо вони швидко розмножуються та часто повертаються. Треба постійно контролювати ситуацію. І головне в цьому питанні — вчасність дій.