В природному форматі родючий шар ґрунту формується завдяки померлим рослинам та тваринам, результатам їх життєдіяльності. Вони розкладаються, а земля отримує необхідні мікроелементи та хімічні сполуки. Саме вони потрібні наступним рослинам та деревам для росту та плодоношення.
Важливим моментом є баланс між мікроорганізмами з переважанням в сторону хороших. Саме вони захищають від розвитку грибкових та інфекційних хвороб. В сприятливих умовах на коренях рослин утворюється микориза.
Що робити із поновленням родючого шару ґрунту
При постійному циклі землеробства земля не встигає відновлювати природним шляхом свої сили. І в цьому питанні потрібна допомога людини. Треба вносити корисні мікроорганізми в склад ґрунту, підживлювати органікою.
Також позитивний вплив мають сидерати. Візьміть за правило засівати ділянку після закінчення сезону врожаїв. Також можна садити на початку весни. Ґрунт від цього тільки виграє в плані поживних мікроелементів, кількості азоту та фосфору.
Зверніть увагу на правильність внесення корисних мікроорганізмів. Найперше не використовуйте хлоровану воду. Краще за все беріть відстояну.
Розчини з мікроорганізмами можна вносити або рано вранці, або ж вже після заходу сонця. Найкраще це робити в похмуру погоду. В інші сонячні дні робота з мікроорганізмами може бути марною, бо зовнішні умови можуть стати причиною їх загибелі. І, звичайно, зашпаровуйте обрані препарати безпосередньо в ґрунт.
Якщо все робити правильно, тоді й земля буде до вас щедрою. Це теорія, яка перевірена практикою. Нехай ваша земля буде родючою.