Бузок та весняний догляд за ним: основні моменти

0
Бузок
Підпишіться на наc:
Facebook і Telegram, а також зручно читайте з мобільного GoogleNews.

Ви можете сказати, що бузок не потребує догляду. Він же росте сам по собі в природі, ніхто за ним не ходить, не підливає та не проводить санітарну обрізку. Може воно й так, але ж в умовах саду чи присадибної ділянки справи геть інші.

Що треба знати

Найперше треба знати, що на вашій ділянці бузок мусить мати ваш контроль. Якщо цього не буде, тоді він може захопити більшу частину території. Це у його силах. Коріння бузку може розростатися на ширину куща. Він дуже добре реагує на підживлення. Саме їх треба вчасно проводити.

Що треба робити

Орієнтуйтесь за погодою ранньою весною. Якщо починає з’являтись більше сонячних днів, але сніг продовжує лежати, потрібно його прибрати навколо куща. Це треба для прогрівання ґрунту. Залишки компосту також приберіть.

Далі потрібно зробити кілька шурфів буром. Глибина приблизно має бути 50-70 см. В них заливають підкормки. Як це відбувається. В ці шурфи треба закласти зіпрівший компост, додати складні добрива, попіл та трохи вапна. Це допоможе також зменшити кислотність закладеного компосту. Зверху все розрівняти землею.

Зверніть увагу на зайві паростки. Рекомендується навесні їх прибирати. Якщо цього не зробити, на цвітіння буде менше сил. Бузок буде витрачати їх на розвиток таких паростків. Щоб досягти рясного цвітіння треба з середини куща повирізати гілки, які загущують кущ.

Старі гілки з п’ятирічною давністю також варто прибрати. Якщо є такі, що були пошкоджені морозами чи засохли, теж підлягають видаленню. Зверніть увагу, що все треба робити в міру. Обрізати гілки треба не в більшій кількості, ніж ⅕ всіх пагонів. Зробіть всі весняні процедури — ви будете вражені цвітінням та красою вашого бузку.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я