Цю підливу раніше часто називали «червоним соусом». Традиційний рецепт, за яким кухарі в нашій країні готували підливу не один десяток років – з однією невеликою зміною. Лавровий лист все ж таки краще не залишати в соусі довше, ніж на п’ять хвилин – за цей час він встигне віддати соусу все краще, а решту залишить при собі.
Інгредієнти:
- 4 склянки м’ясного, курячого чи овочевого бульйону, або води, 1 л
- 2 середні моркви, 150 г
- 2 середні цибулини, 200 г
- 1 невеликий корінь петрушки, 50 г
- 2 ст. л. борошна, 30 г
- 2 ст. л. вершкового масла, 30 г
- 2 ст. л. олії, 30 г
- 100 г томатного пюре чи 1,5 ст. л. томатної пасти, 40 г
- 2 ст. л. червоного напівсухого вина, 30 г
- 1 лавровий лист
- сіль
- свіжомелений чорний перець
Приготування:
Для приготування універсальної червоної підливи моркву та корінь петрушки почистіть та натріть на дрібній тертушці. Цибулю почистіть і наріжте якомога дрібніше. Обсмажте овочі в олії на сильному вогні, помішуючи, 5-7 хв.
Сотейник, глибоку сковороду або каструлю з товстим дном поставте на середній вогонь, прогрійте трохи і насипте борошно. Обсмажуйте, постійно перемішуючи, поки борошно не стане золотистим, 4–5 хв.
Додайте в борошно вершкове масло і обсмажуйте разом, помішуючи, 2-3 хв.
Зніміть із вогню. Влийте бульйон/воду та вино. Перемішайте вінчиком, щоб усі грудочки розбилися, і поверніть на середній вогонь. Готуйте, весь час добре розмішуючи лопаткою до самого дна, щоб суміш на дні не загускла, 5 хв.
Додайте смажені овочі та лавровий лист, збільшіть вогонь, доведіть до кипіння, варіть, продовжуючи перемішувати, 2-3 хв. Видаліть лавровий лист і додайте томатне пюре чи пасту. Посоліть і поперчіть.
Варіть до загускання, від 10 до 20 хв. За бажанням збийте блендером.