Картопля – культура популярна. За її вирощуванням написано багато книг та статей, агрономи та дачники постійно діляться тонкощами агротехніки, навіть люди, далекі від городніх справ, знають про вирощування картоплі хоч щось.
А помилок, яких припускаються аграрії, від великої кількості інформації менше не стає. Кожен дачник хоч раз у житті робив помилки, які позначалися на врожайності цієї культури чи якості бульб.
У цьому пункті йтиметься не про хворі та пошкоджені бульби. Про те, що їх не можна садити, знають усі. Йтиметься про їх розмір. Садити необхідно великі рівні бульби. Це повинно бути здорове насіння, яке визріло і зберігає сортові характеристики.
Не можна садити дрібні, надто великі та неправильної форми картоплини. Дрібні не дозріли, тому не здатні дати сильний здоровий паросток. Занадто великі чи деформовані — це ознака виродження чи хвороби, що негативно позначається на врожайності.
Якщо ви точно знаєте, який сорт саджаєте, то на насіння слід вибирати бульби, розмір яких характерний для конкретного сорту.
Наздогнати та перегнати сусідів — погана стратегія щодо посадки картоплі.
По-перше, він все одно не зійде, доки земля не прогріється.
По-друге, якщо зійде зарано, то може постраждати від поворотних заморозків.
Якщо потрібна рання картопля, варто посадити одну або дві грядки і вкрити спанбондом, а основну масу висадити ближче до кінця травня, коли ґрунт прогріється до +15 градусів.
Навіть найкращий сорт із роками вироджується. Тому іноді слід проводити зміну посадкового матеріалу, купуючи насіння категорії еліта або супереліта. Оновлений сорт завжди врожайніший.
Також зміна насінневого матеріалу необхідна для позбавлення від хвороб. Справа в тому, що бульби – це потовщені підземні пагони. З року в рік у них накопичуються хвороби, на які хворіла картопля. Зміна насіння дозволяє позбутися і захворювань.
На невеликій дачній ділянці складно дотримуватися класичної чотирирічної сівозміни, тому потрібно особливу увагу приділяти ґрунту, щоб він не виснажувався і не накопичував збудників хвороб. Для цього необхідно щорічно сіяти сидерати, вносити корисні мікроорганізми, мульчувати посадки.
Будь-якому дачнику хочеться заощадити місце — посадити густіше, зробити відстань між рядками менше. Але це призведе лише до зниження врожайності, дрібних бульб і підвищеного ризику появи хвороб через загущення.
Відстань між рядками має бути не менше 40 см, а для високорослих розлогих сортів і всі 70 см. Відстань між кущами слід робити не менше 35 см, а краще 40 см. Є винятки, наприклад, при посадці розсадою або паростками. Але при класичній посадці відстань має бути не менше ніж 35 см.
Уникайте цих помилок, щоб підвищити, як кількість врожаю, так і його якість.
Пік популярності деніму припадає на літо, а у теплому сезоні 2024-го цей матеріал узагалі побив…
Манішка — значно більше, ніж аксесуар під куртку та пальто. Спочатку вона з'явилася в гардеробі…
Светр з пуховиком - це мастхев-речі з настанням сезону холодів. Гарний якісний светр зігріє тебе…
Про багатошарові образи вже було сказано все і неодноразово. Але багато хто все одно обходить…
В гардеробі вкорочені штани можуть стати хітом або безжалісно бути забутими на дальній полиці шафи.…
Взимку так холодно, постійно задуває то в спину, то під куртку. А після цього нежить,…