...
ГоловнаЗдоров'я10 секретів стрункої фігури, які знають лише лікарі

10 секретів стрункої фігури, які знають лише лікарі

Підпишіться на нас:

Забудьте про жорсткі дієти та незвичайні системи харчування! Лікарі підкажуть, що зробить процес схуднення ефективним.

Цифра на вагах залежить не тільки від способу життя та раціону, а й від стану організму. Не дарма всі дієтологи як один кажуть: «Перед початком схуднення обов’язково проконсультуйтеся з лікарем». Ділимося порадами про правильне зниження ваги, які знають лише лікарі.

Від дієтичних продуктів можна набрати вагу

Багато хто впевнений, що низькокалорійні продукти можна їсти в будь-якій кількості — все одно не набиреш зайвого. Однак навіть дієтичні та корисні страви в надлишку можуть підвищити вагу. До того ж, деякі продукти у великій кількості шкодять здоровому обміну речовин. Не захоплюйтесь легкими закусками і вчиться їсти лише через голод, а не від нудьги чи спраги. Якщо ви різко зголодніли, спочатку випийте склянку води. Якщо голод не пройшов, тоді з’їжте щось корисне та ситне, щоб витримати без перекусыв до наступного прийому їжі.

Коли їсти так само важливо, як і те, що їсти

Щоб схуднути правильно і надовго, потрібно встановити режим харчування та навчитися його дотримуватися. Організм сильно страждає, коли ви голодуєте весь день, а ввечері наїдаєтесь на тиждень уперед. Оптимальна порада для тих, хто худне – розподіляйте порції протягом дня. Не відмовляйтеся від сніданку. Намагайтеся їсти невеликими порціями кожні три години і завершуйте їжу за дві-три години до сну. Правило не їсти після шести — міф, який може стати причиною зриву та шкідливих перекусів на ніч.

Ліки, які ви приймаєте, можуть впливати на вагу

Деякі таблетки, які лікар виписує при депресії, діабеті, гіпертонії та інших серйозних захворюваннях, можуть вплинути на вагу. Ліки можуть уповільнювати процес схуднення та сприяти набору ваги. Проконсультуйтеся з лікарем, чи є такі побічні ефекти у препаратів, які ви приймаєте, і чи можна замінити їх нешкідливими альтернативними ліками.

Підтримувати вагу важче, ніж її скинути

Особливо якщо ви сидите на строгій дієті. Адже для організму процес зниження ваги – це стрес. Коли ви повертаєтеся до колишнього режиму після дієти, все інше теж повертається на свої кола. Ефективне схуднення неможливе на екстремальній дієті або при інтенсивних тренуваннях. Щоб утримати вагу, вам доведеться завжди жити за суворими правилами. По-справжньому продуктивним буває лише зміна способу життя та харчування. Почніть регулярні тренування та поступово відмовляйтеся від шкідливих страв. Інакше до кінця своїх днів ваша вага буде як “американські гірки”.

Перш ніж сідати на дієту, перевірте щитовидку

Перед стартом здайте тест на гормони щитовидної залози, адже вони впливають на вагу. Справа в тому, що їхня робота відіграє важливу роль у функціонуванні обміну речовин. Ендокринологи рекомендують зробити розширений аналіз на гормони, якщо ви намагаєтеся скинути або набрати вагу, але все безрезультатно.

Алкоголь заважає схуднути. Завжди

Ще келих, а завтра ні-ні? Пам’ятайте – якщо ви хочете схуднути, варто відмовитись від алкоголю повністю. Всі алкогольні напої заважають схудненню не через свою калорійність, а через їх згубний вплив на обмін речовин. Вони просто його сповільнюють. Також алкоголь є джерелом легких вуглеводів, які можуть призвести до діабету.

Не всі калорії однакові

Коли ви формуєте новий раціон, запам’ятайте одну просту істину — не всі калорійні продукти є небезпечними для фігури і не всі низькокалорійні страви корисні для неї. Багато висококалорійних продуктів містять велику кількість корисних речовин, швидко насичують організм і покращують обмін речовин. Відмовлятися від них — схоже на злочин. Головне – знати міру. У той же час «дієтичні» закуски на кшталт нежирних йогуртів та злакових батончиків насправді шкідливі не лише для фігури, а й для здоров’я. Орієнтуйтеся не на калорійність, а на вміст жирів, білків та вуглеводів у складі.

Без спорту не обійтися

Отже, ви почали правильно харчуватися, а вага стоїть на місці? Все правильно! Щоб почати втрачати зайві кілограми, не можна забувати про фізичні навантаження. Без них ви не досягнете жодних результатів. Фахівці радять комбінувати кардіо та силові тренування. Вибирайте відповідний для вас вид спорту та дійте.

Здоровий сон – запорука гарної фігури

Ідеальне тіло тримається на трьох стовпах: правильне харчування, фізичні навантаження та гарний сон. Як це працює? Коли ви не висипаєтесь, в організмі підвищується рівень гормону греліну, який відповідає за почуття голоду. Плюс до всього дефіцит сну негативно впливає обмін речовин.

Не бійтеся «м’язової» ваги

Почавши активно займатися спортом, ви можете помітити, що цифра на вагах стала більшою. Як так? Ні, ви не набрали вагу — ви підвищили м’язову масу, адже м’язи важчі, ніж жир. Крім того, що більше у вас м’язів, то активніше ви втрачаєте зайві кілограми. На жаль, до 30-40 років запускається процес втрати м’язової маси. І чим старшими ви стаєте, тим активніше вам доведеться займатися спортом.

У період карантину займайтеся спортом вдома та продовжуйте правильно харчуватися. Не їжте від нудьги чи спраги, щоб не переїдати. Підбивайте калорії та регулюйте порції.

Здоров'я/Краса/Лайф

Ще новини:

Що буде, якщо їсти йогурт щодня: кардинальні зміни за 2 тижні

Якщо в тебе немає лактозної непереносимості, ти сміливо можеш їсти йогурт хоч щодня, якщо він тобі до вподоби....

Ці симптоми вказують на нестачу заліза в організмі – перевір себе

Дефіцит деяких вітамінів та мінералів у нашому організмі може впливати на твоє самопочуття та вигляд. Зверни увагу на...

Із цим компонентом у складі не можна фарбувати нігті жінкам 40+

Лаки для нігтів містять купу хімічних компонентів зі складними назвами, без яких неможливо досягти яскравого кольору та стійкого...

Які продукти не вживають дерматологи: цей список стане в нагоді кожній дівчині, яка піклується про свою шкіру

Деякі продукти можуть викликати появу прищів та запалень, а також погіршувати стан шкіри при таких захворюваннях, як псоріаз,...