...
ГоловнаДімЯк найкраще садити огірки на розсаду у 2025 році

Як найкраще садити огірки на розсаду у 2025 році

Підпишіться на нас:

Щоб огірки дали щедрий врожай і не хворіли на етапі розсади, треба правильно посадити у квітні насіння. Волога, ґрунт, освітлення — все має значення. Прочитайте поради, які вам точно допоможуть у 2025 році.

1. Не замочуйте огіркове насіння у воді надовго: вистачить 2–3 годин у зольному настої

Огірок не любить довго плавати. Замість доби в банці краще зробіть теплий настій золи (чайна ложка на склянку води) і потримайте там насіння 2–3 години. Так ви і розбудите його, і підгодуєте на старті. А потім — одразу в землю, хай не встигає розлінуватися.

2. Сійте одразу в об’ємні стаканчики — огірок не любить переїздів

Огіркова розсада — це вам не томат: пересадку переносить гірше, ніж погану новину. Тому садіть одразу в ємність не менше ніж 400 мл, а ще краще — у півлітровий стакан або торф’яний горщик. Там і корінню простір, і не доведеться потім його турбувати.

3. Земля — пухка, як бабусина випічка

Змішайте ґрунт так: дві частини перегною, частина пухкого торфу і частина річкового піску. А ще додайте ложку золи — це як ложка сметани до вареників: і смак, і користь. Огірок любить, щоб корінь дихав і не мерзнув. Якщо земля важка або кисла — отримаєте не розсаду, а головний біль.

4. Полив — не зверху, а знизу

Огірки не терплять застою води, але й сухості не люблять. Поливайте відстояною, теплою водою, краще з піддону. Так коріння саме візьме, скільки треба, і не буде вологого “болота” зверху, в якому заводиться всяка мікроскопічна біда.

5. Після появи першого листочка обприскайте розсаду настоєм кропиви

Хоч звучить дивно, але настій молодої кропиви (жменя на літр гарячої води, настояти добу) — це найкраща натуральна підгодівля. І зміцнює, і стимулює ріст, і профілактика від грибків. Після такого “душу” огірки ростуть з апетитом.

6. Розсада не має сидіти на підвіконні, як в санаторії — їй потрібне загартування

За тиждень до висадки починайте виносити розсаду на балкон, у теплицю чи просто до вікна з відчиненою кватиркою. Поступово, по 1–2 години, збільшуючи час. Інакше на вулиці вона злякається першого вітру — і замість урожаю отримаєте “ой, не прижилась”.

7. Посійте не одним махом, а двома-трьома партіями з різницею в тиждень

Лайфхак для тих, хто хоче огірки збирати довго й без пауз. Сійте частинами, з інтервалом у 5–7 днів — перша партія буде рання, друга — основна, третя — «на додачу». Так і розсада різна, і врожай не налетить весь і відразу.

7 квітня

6 квітня

В тренді

Ще новини:

Десять рослин для саду, які майже не потребують поливу

Створення саду — творчий процес. Цікаво створювати затишний куточок природи за власними мріями та вподобаннями. Якщо ви також...

Що робити з гортензією, якщо будуть весняні заморозки

У всіх садівників та дачників зараз йдуть розмови про наближення заморозків. Переживуть рослини чи ні, що робити, як...

Як приготувати «смаколик» проти мурах на городі та в саду

Позбутися мурах буває не легко, а жити з ними на одній території також не виникає великого бажання. Вони...

Правильний момент для обрізки кущів лаванди навесні

Обрізку для кущів лаванди проводять на початку сезону. Проте не поспішайте. На все свій час. Це найперше правило,...