...
ГоловнаЛайфстайлЯк діяти, щоб бегонія легко пережила зиму

Як діяти, щоб бегонія легко пережила зиму

Підпишіться на нас:

Як продовжити життя багаторічної бегонії, щоб насолоджуватися її буйним барвистим цвітінням?

Достатньо правильно організувати зимівлю, щоб квітка рано навесні почала рости і до літа зацвіла.

Тепла зимівля вічноквітучої бегонії

Для теплої зимівлі підходять рослини у горщиках. Восени кущику необхідно обрізати квіти та довгі стебла, залишивши живці на 4-6 листків. Сформувати її краще у вигляді напівсфери.

Горщик слід перенести до будинку, доки не похолодало. Різкий перепад температур – стрес для рослини.

При цьому способі зимівлі, бегонія знову зацвіте і прикрашатиме підвіконня до січня. Після новорічних свят її рекомендується знову обрізати та перенести у прохолодне місце.

Рослині потрібен період спокою. Наприкінці лютого горщик варто повернути на сонячне підвіконня та підгодувати, щоб розпочався період вегетації.

Холодна зимівля вічноквітучої бегонії

Для холодної зимівлі необхідно залишити кущ на вулиці, доки температура не знизиться до +13 – +10 градусів. Потім обрізати пагони, залишаючи пеньки приблизно 3 см. Прибрати листя.

Перенести горщик із квіткою у темне холодне (+5 – +10 градусів) приміщення. Найкраще, якщо це буде підвал, до якого не пробирається мороз.

Наприкінці лютого або у березні горщики переносять у світле та тепле приміщення, поливають та підгодовують. Якщо за зиму з’явилися бліді пагони, що витяглися, їх зрізають.

Зимівка бульбової бегонії

Технологія підготовки до зими бульбової бегонії дещо інша. Цей вид накопичує поживні речовини у бульбах. З них наступного року з’являються паростки.

На початку осені необхідно обрізати всі квіти, щоб рослина накопичувала поживні речовини в корінні, а не витрачала сили на цвітіння. Залиште рослину на вулиці до стійкого холоду (приблизно +10°), поки листя не почне засихати. Обріжте кущ, залишивши пеньок близько 1 см.

Бульби необхідно викопати, оглянути щодо захворювань і ушкоджень.

Якщо мокрі, доведеться обсушити (але не висушити). Скласти в коробку або ящик і поставити в темне прохолодне місце. Це може бути підвал чи холодильник. Важливо, щоб температура не опускалася нижче +5 та не піднімалась вище +10.

Взимку варто час від часу оглядати бульби.

Для раннього цвітіння бульби бегоній можна наприкінці лютого посадити у горщик і поставити на підвіконня. А можна, коли потеплішає, одразу висадити у відкритий ґрунт.

Стрічка новин:

Фітнес/Здоров'я/Краса

Ще новини:

Як продовжити цвітіння орхідеї: фаленопсиси цвітуть по 5-6 місяців

При правильному догляді фаленопсиси можуть цвісти по п'ять-шість місяців. Догляд, який принесе тривале цвітіння квітки набувається з часом...

Яку кімнатну рослину експерти радять поставити у квартирі після ремонту: поглинає шкідливі речовини

Відомо, що багато кімнатних рослин здатні очистити повітря та принести господарям користь. У подробицях читайте про одну з...

В Україні ціни на продукти харчування різко зростуть: що відомо

В Україні до кінця літа очікують різке зростання цін на продукти харчування. Вартість  зросте на 15-30%. Причому це...

ЄС може повернути мита на українські яйця та цукор

Нещодавно Євросоюз продовжив на на рік дію торговельного безвізу з Україною стосовно сільськогосподарської продукції. Але не довго довелося...