...
ГоловнаЛайфстайлЯк діяти, щоб бегонія легко пережила зиму

Як діяти, щоб бегонія легко пережила зиму

Підпишіться на нас:

Як продовжити життя багаторічної бегонії, щоб насолоджуватися її буйним барвистим цвітінням?

Достатньо правильно організувати зимівлю, щоб квітка рано навесні почала рости і до літа зацвіла.

Тепла зимівля вічноквітучої бегонії

Для теплої зимівлі підходять рослини у горщиках. Восени кущику необхідно обрізати квіти та довгі стебла, залишивши живці на 4-6 листків. Сформувати її краще у вигляді напівсфери.

Горщик слід перенести до будинку, доки не похолодало. Різкий перепад температур – стрес для рослини.

При цьому способі зимівлі, бегонія знову зацвіте і прикрашатиме підвіконня до січня. Після новорічних свят її рекомендується знову обрізати та перенести у прохолодне місце.

Рослині потрібен період спокою. Наприкінці лютого горщик варто повернути на сонячне підвіконня та підгодувати, щоб розпочався період вегетації.

Холодна зимівля вічноквітучої бегонії

Для холодної зимівлі необхідно залишити кущ на вулиці, доки температура не знизиться до +13 – +10 градусів. Потім обрізати пагони, залишаючи пеньки приблизно 3 см. Прибрати листя.

Перенести горщик із квіткою у темне холодне (+5 – +10 градусів) приміщення. Найкраще, якщо це буде підвал, до якого не пробирається мороз.

Наприкінці лютого або у березні горщики переносять у світле та тепле приміщення, поливають та підгодовують. Якщо за зиму з’явилися бліді пагони, що витяглися, їх зрізають.

Зимівка бульбової бегонії

Технологія підготовки до зими бульбової бегонії дещо інша. Цей вид накопичує поживні речовини у бульбах. З них наступного року з’являються паростки.

На початку осені необхідно обрізати всі квіти, щоб рослина накопичувала поживні речовини в корінні, а не витрачала сили на цвітіння. Залиште рослину на вулиці до стійкого холоду (приблизно +10°), поки листя не почне засихати. Обріжте кущ, залишивши пеньок близько 1 см.

Бульби необхідно викопати, оглянути щодо захворювань і ушкоджень.

Якщо мокрі, доведеться обсушити (але не висушити). Скласти в коробку або ящик і поставити в темне прохолодне місце. Це може бути підвал чи холодильник. Важливо, щоб температура не опускалася нижче +5 та не піднімалась вище +10.

Взимку варто час від часу оглядати бульби.

Для раннього цвітіння бульби бегоній можна наприкінці лютого посадити у горщик і поставити на підвіконня. А можна, коли потеплішає, одразу висадити у відкритий ґрунт.

Здоров'я/Краса/Лайф

Ще новини:

Як носити довгі рукавиці, щоб виглядати дорого та стильно

Тренд на довгі рукавиці задає нову динаміку їх використання в образах. Вони привертають увагу, стають акцентом аутфіта та...

Які пуховики будуть популярні у 2025 році: головні тренди

Одним з центральних елементів наших гардеробів став пуховик. Так, цього сезону на модній арені чимало альтернатив від утеплених...

Модні тренди 2024, які залишаться актуальними в 2025 році

Тренди не можуть бути всі швидкоплинними. Причина досить очевидна. Просто деякі з модних тенденцій так подобаються, що з...

Не поспішайте за новим одягом: три ознаки, що тренд скоро вийде з моди

Мода швидкоплинна. В цьому є великий сенс. Про це варто замислитися, коли на арені з'являється новий тренд. Одне...