Помідори вирощують всі, хто займається дачною справою. Там, де картопля і огірки, редиска та салати, обов’язково будуть і кущі з помідорами. Ефективність вирощування залежить від створених умов, температурного фактора, правильності поливу та підживлення.
Що треба знати дачникам
Якщо ви вже пройшли етап вирощування розсади та настав час пересаджувати її відкритий ґрунт, тоді зріжте за 2-3 днів нижнє листя. Буквально 2-3 листки. Це убезпечить молоді рослини від контакту з ґрунтом та не дасть можливості нижньому листю гнити.
Не поспішайте з поливами. Помідори можуть знаходитися в ґрунті без води не один день. Полив залежить від умов вирощування. Перших мінімум 5 днів поливати не треба. Помідори повинні адаптуватися до нових умов. При досить вологому ґрунті, можна збільшити термін до 2 тижнів.
Надалі стандартний полив виконують раз в тиждень. Норма становить приблизно по 3 л під кущ, а в період цвітіння знижують до 2 л під кущ. В дощових умовах взагалі не треба поливати. І, навпаки, при спеці полив збільшують вдвічі.
Помідори потрібно пасинкувати. Видаліть пасинки, коли вони доростуть до 5 см. Деякі дачники практикують ростити без видалення, але потрібно керувати рослиною та визначати розподіл поживних речовин. Для чого ростити пасинків та зменшувати врожайність на інших пагонах.
Періодично оприскуйте помідори борною кислотою. Точніше водним розчином. Для його приготування потрібно розчинити 5 г засобу в 10 л води. Рекомендується обробити двічі протягом вегетаційного періоду. Один раз під час масового цвітіння та другий раз через 2 тижні. Це допоможе збільшити врожайність.
Коли помідори вже наливаються, їх можна обробляти слабким йодним розчином. Потрібно 15 крапель на 10 л води. Це дасть можливість прискорити дозрівання плодів.
Якщо стоїть сильна спека, важливо не допускати пересихання пестика. Для цього поставте поруч з кущами місткість з водою. Таким чином волога буде випаровуватися та підтримувати процес подальшого запилення та зав’язування плодів.
Читайте також:
Десять видів квітів, які можна висівати в квітні