Здоров'я

5 порад, які допоможуть відростити довге і здорове волосся

Про що ви думаєте насамперед, коли чуєте фразу «змінити імідж»? Напевно про стрижку (скоріше за все – каре або чубок) або яскраве фарбування. Так, це два найпростіші і найшвидші способи якось змінити зовнішність, проте є ще один, про який ми незаслужено забуваємо. Це – відрощування волосся. Так, така зміна іміджу займе багато часу та й зусиль вимагатиме чимало, адже щоб волосся росло довгим і красивим, необхідно не тільки відмовитися від коротких стрижок, але й повністю переглянути догляд за ними. Розповідаємо про п’ять правил, яких важливо дотримуватися, якщо ви вирішили відростити волосся.

Доглядайте шкіру голови

Згадайте, скільки різної доглядової косметики ви використовуєте для обличчя? Крім очищувальних засобів в базовий догляд обов’язково входить тонер, пара сироваток і зволожуючий крем. Взаємодія зі шкірою голови, як правило, закінчується на шампуні. І дуже дарма, адже швидкість росту та якість волосся багато в чому залежить від її стану. Перше і найважливіше – регулярне відлущування. Використовувати для нього можна спеціальні скраби чи кислотні пілінги. Вони необхідні для своєчасного поновлення шкіри голови, а також глибокого очищення від залишків засобів для укладання – шампунь часто з ними не справляється. Також додайте у свій догляд спеціальні маски та сироватки для шкіри голови: вони забезпечать живлення, зволоження, зміцнять її захисний бар’єр і допоможуть волоссю рости швидше.

Вибирайте правильний шампунь

Усі зусилля з догляду можна звести нанівець, якщо регулярно мити шкіру голови неправильним шампунем. Часто у складі продукту зустрічаються занадто агресивні ПАР, які сушать шкіру голови і навіть можуть викликати роздратування. Якщо ви не користуєтеся спеціалізованим шампунем (наприклад, для кучерявого або фарбованого волосся), вибирайте зволожуючий або відновлюючий засіб. А ще краще – проконсультуйтеся зі своїм майстром у салоні, він точно підкаже, який шампунь вам необхідний.

Обережніше з рушником

Ніколи не замотуйте волосся після миття в рушник. Навіть якщо ви бачили це в кіно або так все життя робили ваші мама та бабуся. Будь-який контакт з тканиною (особливо такою грубою, як у махрового рушника) пошкоджує кутикулу волосся, через що вони швидко стають сухими і ламкими і втрачають привабливий вигляд. Замість замотування, розтирання та інших агресивних дій з рушником, просто злегка промокніть їм волосся (добре, якщо воно буде з мікрофібри) і відразу нанесіть незмивний догляд, що підходить для вашого типу волосся.

Не розчісуйте волосся без необхідності

Ця порада може здатися дивною, проте звичка прочісувати волосся по всій довжині при будь-якій нагоді може стати причиною активного випадіння волосся. Звичайно, гребінець, в першу чергу, вичісує те волосся, яке і так би випало, але завжди є невеликий відсоток волосся, яке залишається на гребінці через механічний вплив на їх корінь. Відповідно, чим частіше ви розчісуєтесь, тим більша ця кількість. Так що розчісуйте волосся по всій довжині тільки коли це потрібно, а від нудьги краще цього не робити.

Дотримуйтесь збалансованого харчування

Це дуже банальна порада, але вона тут чи не найважливіша, тому що волосся росте не з повітря — їм для цього необхідний певний набір поживних речовин. Якщо вони їх не отримують, ріст значно сповільнюється, а якість нового волосся залишає бажати кращого. Щоб локони росли густими та сильними, їм необхідний білок, вітаміни та жирні кислоти.

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. Працюю в різних інтернет-виданнях з 2012 року. З великим інтересом вивчаю тему здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами. Обожнюю кулінарію, свій перший борщ і бісквіт приготувала в 10 років, відтоді готую кожного дня.

Останні новиники

8 помилок, які зменшують тривалість життя: перевір себе

Зрозуміло, що не все підлягає контролю, наприклад, вибір генів, з якими ти народжуєшся. Проте спадковість…

8 години тому

Чому болить голова: причина, про яку рідко хто задумується

Виявляється, перемогти мігрені, найімовірніше, допоможе не невролог, а лікар зовсім іншої спеціалізації! Головний біль став…

9 години тому

Дієтолог розповіла, чи правда, що сирі овочі корисніші

Хоча деякі корисні для організму поживні речовини можуть руйнуватися при нагріванні, як варені, так і…

24 години тому

Як, не здаючи аналізи, виявити дефіцит йоду: тест у домашніх умовах

Йод відіграє важливу роль у синтезі гормонів щитовидної залози, а його дефіцит в організмі відразу…

2 дні тому

Що буде після повної відмови від кави: через день, тиждень, місяць

Заперечення, гнів, торг, депресія, прийняття. Розбираємось з усіма стадіями відмови від улюбленого напою! Багато лікарів…

2 дні тому

Яким має бути догляд за волоссям восени: головні секрети

Восени наші локони зазнають не менших випробувань, ніж у літній період. Як же зберегти волосся…

3 дні тому