...

Хочете спати краще та вранці почуватися бадьоріше, способи як цього досягти є

Підпишіться на нас:

Нарешті вчені довели, що спати краще в кімнаті, де температура варіюється від 15 до 20 градусів за Цельсієм.

Прохолодно? Можливо. Зате корисно, стверджує у своїй статті доктор Крістофер Вінтер, медичний директор Центру неврології та сну у Шарлоттсвіллі (США). При температурі вище 24 або нижче 10 градусів сон людини буде неспокійним. Чому це взагалі має значення?

Справа в тому, що температура тіла людини уві сні знижується, досягаючи найнижчих значень до 5 ранку. Тому холодніше повітря в кімнаті сприяє міцному сну, каже Вінтер.

Ось головні аргументи ЗА прохолоду у спальні:

Спокійніший сон

Дослідження, проведені в Університеті Південної Австралії, показали, що деякі форми безсоння спричинені поганим регулюванням температури тіла. Якщо ви насилу засинаєте, холодніше повітря допоможе організму охолонути, щоб досягти рівня добре відновлюючого сну.

Збереження молодості

Сон у приміщенні, де температура перевищує 20 градусів Цельсія, ускладнює вироблення мелатоніну – головного антивікового гормону.

Зниження ваги

Лікар Наташа Тернер заявляє, що зниження температури тіла сприяє зменшенню рівня гормону стресу кортизолу в організмі. Якщо ж людина не висипається, стрес накопичується, а як показує практика, при бротьбі зі стресм часто користуються не найздоровішими методами.

Зниження ризику розвитку метаболічних захворювань

Вчені вважають, що регулярний сон за температури не вище 18 градусів знижує ризик розвитку діабету. Учасники досліджень не тільки спалювали уві сні більше калорій, а й подвоювали кількість бурого жиру, що перешкоджає ожирінню.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я