Як правильно вкрити гортензію на зиму

0
Як правильно вкрити гортензію на зиму
Підпишіться на наc:
Facebook і Telegram, а також зручно читайте з мобільного GoogleNews.

Останні роки все більшого поширення та популярності у квітникарів та аматорів-любителів улюбленицею квітників стала гортензія.

Ця квітка дуже полюбилась за її пишні різнокольорові квіти. Та як і більшість рослин, вона потребує догляду та укриття на зиму.

Багато сортів гортензії потребують утеплення коренів. Деяким сортам достатньо лише мульчування.

Найбільше морозів боїться крупнолиста гортензія. Якщо її не вкривати, то загинуть верхні бруньки.

Подробиці

Чим вкривати гортензії

Садівники використовують різні покривні матеріали. Там де більш сурові зими, та ґрунт промерзає більше, «зимове утеплення» буде потрібно рослинам, щоб вберегти коріння від різких перепадів температури.

При виборі відповідного покривного матеріалу краще обрати той, який зручніше та простіше приготувати.

Застосування листя

Деякі садівники вкривають гортензію лише листям. Однак цього недостатньо, тому що його може рознести вітром. Щоб уникнути цієї проблеми, потрібно накрити листя лапником або іншими покривними матеріалами.

До найкращих матеріалів для укриття гортензій відносять:

  • спанбонд;
  • лутрасил;
  • мішковина;
  • плівка.

Спочатку гортензію слід закутати в покривний матеріал. Після цього рослину засипають листям. Для цього також можна зробити спеціальний каркас.

Гортензії зазвичай засипають листям каштана чи клена. До переваг використання листя цих дерев відносять те, що вони не перегнивають взимку. Застосовувати для укриття листя інших дерев не слід.

Гілки лапника

Лапник відмінно підходить для укриття майже всіх рослин на ділянці. Зазвичай лапник використовують поверх покривного матеріалу. Це з пов’язано з тим, що тільки ялинових чи соснових гілок буде недостатньо.

Цей спосіб підійде для дачників, які мешкають біля лісу. Спеціально виламувати або відпилювати гілки не слід. Якщо на ділянці ростуть хвойні рослини, завжди можна скористатися гілками, які залишилися після щорічних обрізок.

Нетканий покривний матеріал

До найпоширенішого покривного матеріалу відносять спанбонд. Головною перевагою є те, що цей матеріал дихає.

Фахівці стверджують, що для укриття гортензії достатньо буде лише 2 шари спанбонду. Під таким укриттям рослина чудово зимує навіть без снігу.

Для укриття пишних кущів обов’язково потрібно спорудити металеві дуги. Після цього на них можна закріпити покривний матеріал. Дачники спочатку вкривають рослини лише 1 шаром. Після похолодання можна вкрити гортензію ще одним шаром.

Як використовувати мішковину

Для укриття крупнолистих сортів гортензії зазвичай використовують мішковину. Цей матеріал забезпечує ефективний захист рослин. Мішковину зазвичай використовують у 2-3 шари. Зверху можна додатково накрити рослину поліетиленовою плівкою. Навесні плівку краще відразу зняти, оскільки гортензія може загинути.

Поліетиленова плівка

Якщо ви плануєте використати поліетиленову плівку, враховуйте те, що цей матеріал практично не пропускає повітря. Поліетиленова плівка зможе забезпечити захист від вологи, але гортензія не боїться вогкості.

При плюсових температурах під плівкою стає дуже жарко, тому гортензія можее гнити. Якщо вирішили використати цей матеріал, то регулярно потрібно оглядати рослину, щоб під плівкою не накопичувався конденсат.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я