У старшого покоління беляші асоціюються з вокзалом, подорожжю та студентством. Нехай це не найкорисніший перекус, зате смачний і поживний.
Але на домашній кухні біляші чомусь здебільшого перетворюються на пиріжки з м’ясною начинкою і не мають яскравих смакових особливостей.
Три головні секрети приготування біляшів.
Секрет перший: начинка
Не вірте тим, хто каже, що для начинки можна використовувати лише баранину. Секрет не в м’ясі, а тому, що саме додано до фаршу.
Особливо мудрувати не треба. У хід йде цибуля, сіль, чорний перець. Причому цибуля та м’ясо беруться у співвідношенні 1:1 і тоді фарш буде соковитим, навіть якщо він приготований з курячої грудки.
Ще в начинку додають молоко або воду (холодну), а перед тим, як готувати, витримують кілька годин у холодильнику.
Секрет другий: тісто
Тут справа не в якості дріжджів, а в картоплі. Найвдаліше тісто для біляшів виходить саме на картоплі. Біляші залишаються такими ж пишними, ніби їх тільки-но зняли зі сковороди, навіть наступного дня.
Не забудьте просіяти борошно і дати полежати тісту приблизно 1 годину.
Секрет третій: смаження
По-перше, це має бути сковорода з товстим дном – краще прогрівається та тримає потрібну температуру.
По-друге, якщо готуються біляші з отвором, викладають їх на сковороду отвором вниз, а смажать приблизно по 5 хвилин з кожного боку.
По-третє, рослинної олії має бути багато, а під час смаження нею поливають зверху тісто, набираючи його ложкою зі сковороди. Накривати сковороду під час смаження біляшів кришкою не потрібно.