Мало хто засумнівається у корисності яблук, адже в них містяться вітаміни A, B1, B2, B3, C, E, P, PP, K та поживні елементи (калій, залізо, фосфор, цинк, магній).
Більшість дачників намагаються посадити на своїй ділянці хоча б 1-2 яблуні, щоб мати у своєму розпорядженні смачні та вітамінні ласощі.
Восени врожай яблук зібраний, тому саме час організувати правильне зберігання. Є кілька нюансів, що допоможуть збільшити лежкість плодів.
Мінімум контакту
На тривале зберігання краще відправляти плоди без найменшого натяку на ушкодження чи гниль. Збір яблук потрібно проводити акуратно, без зайвих ударів об поверхню ящика, відра чи корзини, щоб зберігся восковий наліт.
Тара
Яблука погано зберігатимуться, якщо їх зберігати валом у щільних ящиках. Ідеальний варіант, коли плоди лежать в один ряд і майже не торкаються один одного. Крім того, тара має провітрюватися.
Сусіди
Яблука під час зберігання виділяють етилен, який може прискорити дозрівання інших плодів, але при надмірнму виділенні призведе до загнивання врожаю. Особливо це стосується моркви, буряків, селери.
Також яблука не рекомендують зберігати поряд з овочами, що сильно пахнуть, і травами.
Температура зберігання
Тримати врожай яблук найкраще у приміщенні, де температура знаходиться в межах 0…+5 °C. А вологість повітря становить 85-90 %. У приміщенні має бути хороша циркуляція повітря та вентиляція.