...
ГоловнаЗдоров'я5 типів фізичної активності, які допомагають підняти настрій та покращити психічне здоров'я

5 типів фізичної активності, які допомагають підняти настрій та покращити психічне здоров’я

Підпишіться на нас:

В новій реальності та ще й з приходом осені багато людей стикаються з погіршенням настрою, апатією, підвищеними ризиками стресу та розвитку депресії.

Впоратися з цим станом добре допоможуть фізичні вправи.

Вони звичайно не панацея від поганого настрою та депресії, але численні дослідження показали, що фізична активність позитивно впливає на психічне здоров’я.

Плюс до всього, фізичні навантаження покращують фігуру та підвищують самооцінку, а також знижують ризики розвитку багатьох хронічних захворювань.

У цій статті розглянемо 5 основних видів фізичної активності, які допоможуть покращити психічне здоров’я та підняти настрій:

Пробіжка

Анаеробні вправи, до яких відноситься біг, сприяють виробленню ендорфінів, що викликають позитивні відчуття в тілі і навіть зменшувати сприйняття болю.

Згідно з деякими дослідженнями, заняття фізичною активністю не менше 30 хвилин 3-5 разів на тиждень можуть позитивно впливати і на емоційний стан і значно зменшувати симптоми депресії.

Якщо ваш графік сильно завантажений, то навіть 10-15 хвилинні інтенсивні аеробні вправи матимуть вагомий внесок у здоров’я.

Це може бути пробіжка, танці, плавання, їзда на велосипеді.

Силові вправи

Численні дослідження показали, що дорослі люди, які регулярно займаються з обтяженнями, мені схильні до розвитку депресії, ніж ті, хто не займається силовим тренінгом.

Також, силові тренування мають такі переваги, як збільшення м’язової маси, ущільнення кісткової тканини, поліпшення кровообігу та прискорення метаболізму.

Йога

Йога та інші східні практики мають розслаблюючий і антистресовий ефект, покращують гнучкість, баланс, а також змушують більш усвідомлено підходити до думок і дихання.

Згідно з дослідженням 2017 року, практика йоги по 60 хвилин 2 рази на тиждень сприяє зниженню тривожності та ризиків депресії, а також підвищує самооцінку у літніх жінок.

Прогулянки

Найпростіший і найдоступніший спосіб підвищити свою фізичну активність протягом дня – вийти на прогулянку.

Проста ходьба підходить практично всім людям, яким інші види активності можуть бути протипоказані.

Прогулянка на свіжому повітрі покращує кровообіг, насичує кров киснем, покращує настрій та знижує ризики розвитку ожиріння.

Для такого виду активності не потрібно спеціального інвентарю. Достатньо зручного взуття та верхнього одягу, що відповідає погоді.

Зробити прогулянку активнішою можна використовуючи спеціальні палиці для скандинавської ходьби.

Джампінг

Цей напрямок у фітнесі став набирати популярності останніми роками. Джампінг, або стрибки на невеликих батутах є веселим та захоплюючим способом зміцнити серцево-судинну систему без зайвого навантаження на суглоби.

Під час стрибків на батуті у мозку виділяється серотонін та окситоцин – хімічні речовини, що підвищують настрій. Сплеск цих речовин дає відчуття щастя, тим самим знижуючи стресові та депресивні стани.

Будь-яка фізична активність – ключ до психічного та фізичного здоров’я. Головне вибрати той напрямок, який найбільше вам приносить задоволення.

Діліться в коментарях, які типи фізичних навантажень ви віддаєте перевагу і як часто тренуєтеся?

Звертаємо вашу увагу, що стаття має ознайомлювальний характер і не є закликом до дії.

Здоров'я/Краса/Лайф

Ще новини:

Ці симптоми вказують на нестачу заліза в організмі – перевір себе

Дефіцит деяких вітамінів та мінералів у нашому організмі може впливати на твоє самопочуття та вигляд. Зверни увагу на...

Із цим компонентом у складі не можна фарбувати нігті жінкам 40+

Лаки для нігтів містять купу хімічних компонентів зі складними назвами, без яких неможливо досягти яскравого кольору та стійкого...

Які продукти не вживають дерматологи: цей список стане в нагоді кожній дівчині, яка піклується про свою шкіру

Деякі продукти можуть викликати появу прищів та запалень, а також погіршувати стан шкіри при таких захворюваннях, як псоріаз,...

Чому людям похилого віку не варто їсти морозиво: висновки лікарів

Морозиво люблять усі, але не поспішай пропонувати бабусі чи дідусеві зайву порцію — лікарі попереджають, що такі ласощі...