Раніше кавуни споживали не лише свіжими, а й солили на зиму. Сучасну людину така заготівля навряд чи зацікавить, адже свіжих фруктів завше вистачає на полицях магазинів та супермаркетів. Розповімо, як приготувати яскравий кавуновий десерт і ефектний гарнір, який відмінно поєднуватиметься з птицею або складе компанію овочам у салаті.
Подробиці
Маринований кавун
Для приготування потрібно:
- 1 кг кавуна;
- 10 гр хрону;
- 4 зубчики часнику;
- 4 листки смородини;
- 2 літри води;
- 2 ст. л. солі;
- 3 ст. л. цукру;
- 4 лаврові листи;
- 6 горошин запашного перцю;
- 1 суцвіття гвоздики;
- 1,5 ч. л. 70% оцту.
Як готувати
Кавун нарізаємо скибочками, укладаємо в банки, посипаємо подрібненими зубчиками часнику та коренем хрону, перекладаємо зеленню та листям смородини.
Кип’ятимо воду, додаємо сіль та цукор, лавровий лист і запашний перець, гвоздику.
За готовності заливаємо кавун розсолом і залишаємо на 10-15 хвилин. Потім зливаємо, кип’ятимо повторно, додаємо оцет і заливаємо кавун, після чого закочуємо банки.
Варення з кавуна
Для приготування потрібно:
- 1 кг кавуна;
- 300 мл води;
- 1 кг цукру;
- ваніль та сік лимона за смаком.
Як готувати
Кавунову м’якоть очищаємо від насіння і кірок. Кірки очищаємо від зеленої частини та білу масу нарізаємо кубиками 2-3 сантиметри, замочуємо у холодній воді на 10-15 хвилин.
М’якуш кавуна нарізаємо кубиками, заливаємо гарячою водою, доводимо до кипіння, після чого відкидаємо на друшляк і даємо охолонути.
Додаємо в воду що залишилась цукор, кип’ятимо. Додаємо в сироп нарізані кірки і варимо 25 хвилин. Потім чекаємо поки остигне.
Тепер змішуємо в сиропі кавунову м’якоть, лимонний сік, додаємо ваніль і кип’ятимо ще 10 хвилин, а потім розливаємо по стерилізованих банках і закатуємо.
Зберігаємо заготовки в темному та прохолодному місці.