За статистикою, приблизно 75% усіх людей сплять на боці або животі. Звісно, ці пози дуже комфортні як із погляду фізіології, і з погляду психології. Сон на боці та животі дає відчуття безпеки та захищеності, внаслідок чого організм заспокоюється, ви засинаєте та спите комфортно до самого ранку. Однак ці пози перетворюють ваш нічний відпочинок у 6 (а то й 8) годин безперервного тиску на внутрішні органи, розтягування та зминання шкіри, що у свою чергу провокує ранкову набряклість та заломи на обличчі. Саме тому єдина правильна поза для сну – на спині. Звичайно, якщо ви не звикли, таке становище може здатися незручним і, можливо, навіть не дасть заснути. Розповідаємо, як привчити себе спати на спині, щоб подбати про здоров’я спини та шиї, а так само позбутися ранкової набряклості.
Якщо ви звикли спати на боці або животі, навряд чи сон на спині здасться вам зручним. Швидше за все спроби заснути у такій позі спровокують дискомфортні відчуття, які завадять швидко поринути у сон. Тим не менш, ця зміна варта того, щоб докласти зусиль, адже з відмовою від сну на животі стан організму дійсно моментально зміниться на краще. Отже, як привчити себе спати на спині? Ці кілька порад вам напевно допоможуть.
1. Подбайте про правильну подушку
Коли ви лежите на спині, найбільший дискомфорт виникає в шийному відділі хребта, а відбувається через неправильне положення голови. Найкраще вибрати спеціальну ортопедичну подушку, яка ідеально підлаштовуватиметься під природні вигини шиї, забезпечуючи правильне положення голови протягом усього сну.
2. Зніміть навантаження з попереку
Через незвичне становище тіла багато хто починає мимоволі напружувати м’язи, задіяти які зовсім не обов’язково. Найбільше дістається попереку, який, напевно, хворітиме на ранок. Щоб зняти зайве навантаження, підкладіть під коліна невеликий валик або м’яку подушку. Це допоможе швидше розслабити м’язи та швидше заснути.
3. Виберіть максимально зручне положення
Сон на спині – поняття розтяжне. Ви можете широко розкинути ноги (якщо дає розмір ліжка), зігнути їх, підняти руки до голови або розташувати їх уздовж тіла і т.д. Лягайте спати трохи раніше і спробуйте полежати в різних позиціях по кілька хвилин, щоб обрати найкомфортнішу.
4. Запасіться терпінням
Навіть при дотриманні всіх рекомендацій вище, навряд чи ви звикнете до нового положення для сну моментально. Якийсь час все ж таки доведеться потерпіти дискомфорт, проте завжди пам’ятайте, що це того варте. Організму потрібно трохи часу, щоб перебудуватися, зате коли ви звикнете до такого стану, ви неодмінно помітите зміни, як у зовнішньому вигляді вранці, так і в загальному самопочутті.