Осина талія – мрія буквальної кожної дівчини, але трапляється так, що строга дієта та інтенсивні фізичні навантаження ні на сантиметр не наближають до ідеалу. А в окремих випадках обєми навіть зростають. Чому це відбувається і як вирішити проблему, розповіла фітнес-експертка Ксенія Літвінова.
Якщо широка талія була у мами та бабусі і протягом усього життя її обєми не змінювалися на краще, то можна припустити, що це спадковий фактор і щось з ним зробити буде складно. Можна трохи скоригувати її розмір за допомогою тренувань, але краще полюбити себе такою, якою ви є, і загострити увагу на перевагах.
Фізичні навантаження не завжди на користь талії. Навантажуючи косі м’язи живота, можна досягти того, що талія не тільки не зменшиться, а навпаки, зростатиме з кожним тренуванням. Ці м’язи кріпляться у нижній частині ребра і йдуть до лобкової кістки.
Які ж популярні вправи шкідливі для тонкої талії?
Нахили в сторони з обтяженням та різні варіанти згинання тулуба призводять до зростання косих м’язів. Альтернатива – скручування, коли лежачи на підлозі ви округляєте хребет і навантажуєте прямий м’яз живота. Слідкуйте за тим, щоб на животі не з’являвся “будиночок”, він повинен залишатися плоским. На саме скручування робіть видих, на розслаблення – вдих. Якщо виконувати цю вправу 3-4 рази на тиждень до появи печіння, дуже швидко можна помітити бажаний результат.
Ця популярна жіноча вправа не тільки підтягує та зміцнює сідниці, а й призводить до зростання м’язів на талії. Тому, якщо метою є її зменшення, краще замінити присід на сідничний міст, а м’язи живота пропрацювати за допомогою планки з колін. Вихідне положення: поза «стола», руки під плечовими суглобами, коліна – під кульшовими, на видиху відривайте коліна від підлоги, на вдиху повертайте у вихідне положення. Ця вправа підходить для всіх, вона не навантажує хребет і дозволяє зробити м’язи живота рельєфними, а талію струнким.
Велику користь приносять розтягуючі та дихальні вправи. Вони не збільшують м’язову масу, але допомагають скоригувати обсяг талії.
Часто причиною того, що розмір талії не зменшується стає вісцеральний жир в області живота. Це такий вид жиру, який знаходиться в черевній порожнині навколо внутрішніх органів. Навіть при різкому схудненні живіт може залишитися саме через нього. Цей жир підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, діабету та гіпертонії, а також виробляє токсини, що руйнують судини. Для видалення такого жиру знадобиться комплексний підхід: регулярні тренування, виключення з раціону вуглеводів, що легко засвоюються, і дотримання питного режиму. А також обов’язкова консультація лікаря, для виключення серйозніших захворювань та призначення індивідуального раціону харчування.
Частина продуктів, що вживаються в їжу, призводить до того, що порушується нормальна робота ШКТ і утворюється велика кількість газів. Кишечник збільшується в об’ємах, росте живіт, а з ним і об’єм талії. Виключення із раціону житнього хліба, різних видів капусти, а також бобових або серйозне їх обмеження сприяє здуття живота. Але до проблем з підвищеним газоутворенням також можуть призвести захворювання ШКТ та синдром подразненого кишечника. Тут знову ж таки буде потрібно консультація лікаря.
Життя прекрасне і зайві сантиметри на талії не повинні затьмарювати його. Правильний комплекс вправ, дієта та з розумом підібраний гардероб завжди допоможуть!
Пік популярності деніму припадає на літо, а у теплому сезоні 2024-го цей матеріал узагалі побив…
Манішка — значно більше, ніж аксесуар під куртку та пальто. Спочатку вона з'явилася в гардеробі…
Светр з пуховиком - це мастхев-речі з настанням сезону холодів. Гарний якісний светр зігріє тебе…
Про багатошарові образи вже було сказано все і неодноразово. Але багато хто все одно обходить…
В гардеробі вкорочені штани можуть стати хітом або безжалісно бути забутими на дальній полиці шафи.…
Взимку так холодно, постійно задуває то в спину, то під куртку. А після цього нежить,…