Врожай огірків не буде втрачено, якщо діяти вчасно. Це головне правило, про яке потрібно пам’ятати. Визначити появу павутинного кліща досить просто. Рослини вкриваються тонкою павутинкою, а на ній видно її мешканців.
Шкідники переносяться вітром з ділянки на ділянку, з рослини на рослину. А при попаданні в теплиці кліщ особливо швидко розмножується, бо йому складаються ідеальні умови. Вони люблять сухе та спекотне повітря.
Як діяти для захисту огірків
Подобається чи ні, але огірки потрібно обробляти щотижня. Треба діяти на випередження, а не боротися вже по факту розмноження шкідників.
Рекомендується використовувати препарати-акарициди з коротким терміном очікування. Найпопулярнішим є всім відомий «Фітоверм», але можуть бути і інші препарати. До речі, рекомендується чергувати різні, щоб у шкідників не розвивалась резистентність. Такий підхід буде набагато ефективніший.
Вітер, дощ швидко змивають препарати після обробки. Продовжити термін дії можна простим рішенням. Додавайте в розчин з препаратами прилипач. Він допоможе надійно утримувати на листі захист від кліщів.
Рекомендується проводити обробку всіх рослин на ділянці, які можуть опинитися в зоні уваги шкідників. Мова йде про перці, баклажани, кабачки. Помідори також, але павутинний кліщ любить його найменше. І не забувайте вчасно знімати достиглі плоди, щоб вони не потрапляли на обробку.
Читайте також:
Дві неочевидні помилки при викопуванні часнику: згниє швидше, ніж очікуєте