На перший погляд, всі рослини ростуть разом, але не так все просто в природі. Несумісність властива всім, тому запорука гармонійного розвитку залежить від продуманості посадок. Ігнорування призводить до пригнічення росту та навіть до загибелі рослини.
Волоський горіх та яблуні
Ви помічали, що побачити ці дерева поруч в посадках майже неможливо. Хіба хто помилково їх так висадив свого часу. Горіх забирає поживні речовини потужним корінням, а ще виділяє речовину, яка називається юглон. Цей токсин пригнічує ріст яблуні. Біля фруктового дерева краще посадити вишню або черешню, якщо треба саме дерево. А з ягідних культур можна малину.
Сосна та смородинові кущі
Причина несумісності досить проста. Сосна закислює ґрунт, а смородині потрібен нейтральний. А ще сосна є більшим споживачем вологи, тому смородина може залишитись в дефіциті. Біля хвойних краще посадити аґрус.
Виноград та малина
Їх не садять близько, бо обидві культури сильно розростаються. Вони однаково будуть конкурувати за світло, воду та поживні речовини. А ще малина може стати причиною появи павутинного кліща. Га відстані кількох метрів від малини краще посадити яблуню.
Ягідні кущі та береза
В плані росту береза поводить себе дуже агресивно. Ягідні кущі будуть сохнути від нестачі вологи. Біля берези можна садити хіба те, що добре росте в затінку та декоративне: папороть, хости.
Плодові дерева та бузок
Погані сусіди. Бузок з потужним корінням буде сильним конкурентом. А ще він стане розсадником попелиць. Біля бузку можна посадити ароматні чорнобривці, але точно не плодові дерева.
Читайте також:
Не поспішайте вирізати розвалені кущі троянд після дощу
Не поспішайте обривати листя: три помилки у вирощуванні помідорів