Солодкий буряк виростити можна за умови, що культурі створено потрібні умови. Так, грядки роблять всі дачники, але не у всіх випадках врожай радує кількістю та сортовими розмірами. Часто буває так, що зелена маса нарощується, а самі коренеплоди дрібні, недостатньо солодкі та в прожилках.
Причини поганого врожаю
Буряки повинні рости в родючому ґрунті. При дефіциті поживних речовин, особливо калію, коренеплоди не накопичують цукрів. Своєчасне підживлення повинно бути забезпечено. Якщо листя по краях стало червоним, то це ознака дефіциту калію.
Ще одна помилка, пов’язана з внесенням добрив — застосування азотних добрив в серпні та вересні. В такий період немає сенсу вносити додатковий азот, бо він вже достатньо накопичений і свою місію виконав. Стимулювати ріст нової зеленої маси немає сенсу.
Буряки належать до культур, як ростуть в ґрунті з кислотністю pH 6-7. Якщо кислотність на грядці підвищена, потрібно робити розкислення.
Не треба проріджувати зелене листя на грядці. Особливо в період наливання коренеплодів, коли йде відтік з зелені поживних речовин в них. Проріджування сповільнює процес.
Не пропускайте появу грибкових захворювань. Тільки в цьому випадку треба видаляти хворе листя. Наприклад, церкоспороз. По листу треба провести обробку засобами на основі триходерми або сінної палички.
Коренеплоди, які вже зав’язались, повинні набирати сортовий розмір. Не треба проводити надлишковий полив наприкінці літа та на початку осені. Раз на тиждень буде достатньо. А при сильних опадах треба буде додатково проводити калійне підживлення.
Читайте також:
Фахівці назвали ефективне підживлення для кабачків, які перестали рости
Особливості догляду за перцем в липні, щоб не втратити врожайність