Картопля, віруси, грибкові захворювання — щорічна історія, від якої важко просто так позбавитись. Виростити здоровий врожай без перешкод майже нереально. Одна з основних небезпек, яка чатує на картопляні посадки — фітофтороз. Захворювання, яке знижує врожайність на 50-70%.
Чому виникає фітофтороз
Все починається з посадкового матеріалу та якості ґрунту. При сприятливих для фітофтори умовах відбувається її швидке розповсюдження. Саме тому вибір елітного посадкового матеріалу повинен бути на першому місці.
Дощова погода та низька температура — сприятливі умови для фітофтори. Коли на картопляному бадиллі з’являються її ознаки, обробка сінною паличкою вже не допоможе.
Як захистити картоплю
Найкраще, чим можна захистити посадки від фітофтори, — завчасними обробками фунгіцидами, в складі яких є мідь. Наприклад, ефективність проявляє азофос. На 10 л води треба додати 100 мл.
Кількість відер залежить від масштабів грядок. Обробка азофосом вважається бюджетною порівняно з багатьма іншими засобами. Обробляйте вчасно картоплю, тоді врожай буде радувати і кількістю, і якістю.
Читайте також:
Як покращити родючість ґрунту після збору полуниці