В організм потрібно на регулярній основі постачати клітковину. Вона є паливом для роботи кишківника та забезпечення травлення. Вживання достатньої кількості клітковини на щоденній основі допомагає запобігати розвитку різних захворювань, забезпечує правильний обмін речовин, а також допомагає виводити з організму токсини. Саме клітковина сприяє нормалізації рівня цукру в крові.
Рейтинг продуктів, багатих на клітковину
Відповідно до рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я щодня потрібно вживати мінімум 400-500 г клітковини. Добре, якщо протягом доби у раціоні є хоча б три різних фрукти чи овоча. Найбагатшими за кількістю клітковини є такі продукти:
- насіння чіа — 34 г;
- насіння льону — 27 г;
- сушені яблука — 13 г;
- мигдаль — 12 г;
- зелена гречка — 10 г;
- сочевиця — 8 г;
- авокадо — 7 г;
- зелений горошок — 5 г;
- ківі — 3 г;
- білокачанна капуста — 2,5 г
Зверніть увагу, що клітковина буває розчинна та нерозчинна. Перша потрібна для очищення кишківника та формування калових мас, а друга є важливим пребіотиком та живить корисну мікрофлору. Потрібно харчуватися таким чином, щоб обидва види клітковини поступали в організм. І буде щастя здорового кишківника і відсутність проблем з делікатним питанням, про яке не заведено говорити вголос, але бентежить всіх — з походами в туалет.