Півонії входять в трійку лідерів за красою цвітіння та популярністю серед садівників, як і троянди, гортензії, хризантеми. Є кілька способів розмноження півоній. Звичайно, що можна просто придбати саджанці, але є бюджетніше рішення.
Півоній багато не буває
З одного куща можна розсадити величезну клумбу. В період квітування півонії будуть створювати фантастичну красу своїми пишними суцвіттями.
Живцювання — простий секрет великої кількості кущів півоній. З куща потрібно вибрати пагони, які будуть завтовшки, як олівець. Вони матимуть достатній запас поживних речовин та вегетативної сили, щоб пустити коріння.
Найкраще робити живцювання за 2 тижні до цвітіння. В цей період пагони ще не одерев’яніли. Якщо вже цвітуть, але ви не встигли до цього моменту, дійте. Зріжте вибраний пагін. Видаліть бутон. Нижнє листя видаліть повністю. Залишаємо тільки один добре розвинутий лист.
Над листом зробіть прямий зріз, а внизу стебла — косий. Зверніть увагу на важливий момент. Нижній зріз треба робити під нижнім вузлом. Листя, яке залишили, треба вкоротити на 50%.
В ідеалі живець повинен мати 1-2 міжвузля. Таким чином будуть сформовані правильні живці. Тепер потрібно буде їх висадити в ґрунт. Він повинен бути підготовлений, підживлений, розпушений. В бідному ґрунті живці не будуть нормально рости.
Кінець живця, за класикою садівництва та квітникарства, опустіть у будь-який вкорінювач. В ґрунт живці вставляють до першого листка під невеликим кутом. Зробіть невеликий парник над живцями. Регулярно провітрюйте та поливайте. Після вкорінення можна буде пересадити.
Читайте також:
Терміново видаліть перець з грядки, якщо побачите його в такому стані