Фітнес

Чого не вистачає в організмі, якщо хочеться солоного чи солодкого

Якщо вас тягне на солоне не поспішайте бігти в аптеку за тестом на вагітність – все може бути набагато простіше. Експерт розповіла про причини шкідливих харчових “хотілок” докладніше.

Про солоне

Можливо, у вас зневоднення, нестача натрію або інших електролітів (магнію, цинку, калію). Найчастіше це відчувають люди які багато і часто займаються спортом, оскільки під час тренувань вони втрачають багато рідини та корисних елементів разом із потом. Зневодненість може з’явитися також внаслідок вірусних захворювань, які супроводжуються діареєю та блюванням. До зниження натрію може призвести дієта без солі.

Крім потягу до солоного при нестачі мікроелементів можуть виникати такі симптоми як судоми, головний біль, прискорене серцебиття, слабкість.

При цьому треба розуміти, що потяг до солоного — поняття досить обширне. Тому любителі солінь можуть таким чином виправдовувати і свої не дуже корисні пристрасті, а це не більше, ніж шкідлива харчова звичка, яка до того ж призводить до постійних набряків, підвищення артеріального тиску і набору ваги.

Говорити про реальний потяг можна тільки в тому випадку, якщо ви ніколи не зловживали солоним, але останнім часом помітили за собою подібну особливість, до того ж ви:

  • займаєтеся спортом;
  • перенесли вірус;
  • просто зазнали сильних фізичних навантажень.

Проте слухати свої бажання треба вкрай обережно. Солоні огірки та чіпси точно не є вирішенням проблеми в даному випадку. Набагато краще заповнити нестачу натрію і боротися зі зневодненням за допомогою склянки води з доданої до нього ¼ ложки морської або рожевої гімалайської солі.

Про солодке

Тяга до солодкого також може бути наслідком неправильних харчових звичок, вироблених ще у дитячому віці, коли цукерки та торти сприймалися дитиною як нагорода. Дієтологи давно відзначають, що дорослі люди часто намагаються знімати стрес за допомогою жирної та солодкої їжі, що зрештою веде до залежності від відповідних продуктів та до набору зайвої ваги.

При цьому не можна заперечувати і той факт, що недолік деяких життєво важливих елементів також може провокувати бажання з’їсти щось солодке. В даному випадку це може бути пов’язане з низьким рівнем глюкози в крові, нестачею магнію та хрому.

Заповнити недолік магнію можна за допомогою морепродуктів, мигдалю та насіння соняшника. Хром є в яйцях, рибі, броколі, печінці та пивних дріжджах. Солодке краще замінювати на фрукти з низьким гіпоглікемічним індексом: ківі, полуницею, яблуками.

Щоб переконатися, що ваша тяга до солодкого має під собою обґрунтовані причини, найкраще здати аналізи, у тому числі й на рівень глюкози в крові. Оскільки ще однією причиною цього явища може бути інсулінорезистентність.

Більше того, через нестачу хрому організм може недоотримувати глюкозу і намагатися компенсувати її за рахунок солодких продуктів, що саме по собі вже неправильно: оскільки цукру в крові буде багато, а ось хром засвоюватися все одно не буде, і виходить замкнене коло. Тому на потяг до солодкого, якщо він не спричинений стресами та неправильними харчовими звичками, варто звернути пильну увагу, оскільки може знадобитися консультація фахівця, щоб мінімізувати ризики розвитку цукрового діабету.

Сергій Пасевич

Закінчив ХНТУСГ в 2008 році і з тих пір працював в різних інтернет-виданнях, поки не почав створювати свої. Незвичне поєднання: головний редактор розділу “Фітнес” і садівник-аматор з цікавим багажем знань. Розповім все про здоровий спосіб життя, а також поділюсь секретами вирощування здорового урожаю.

Останні новиники

Мода повертається або 6 причин купити тонкий ремінь цього сезону

Ще недавно тонкий ремінь був забутий і схований у глибини шафи. Але сьогодні він знову…

16 години тому

Чи можна займатися спортом з крепатурою – відповідає лікар

Кожному з нас знайоме це почуття: позаймався у залі, а наступного дня м'язи «гудуть». Чи…

20 години тому

10 речей, які час викинути, якщо виповнилося 40: думка стилістів

40 років - це вік, коли можна зітхнути з полегшенням. Помилки молодості позаду, кар'єра та…

2 дні тому

6 випадків, коли краще носити пояс

Пояс може значно змінити образ, якщо використовувати його з розумом. Один із перших нетривіальних випадків…

2 дні тому

Який верхній одяг та взуття носити пізно восени

Що вдягнути з настанням холодів, щоб не замерзнути? Найактуальніше питання, яке ми задаємо собі у…

2 дні тому

З яким низом носити коротку шубу

Цього осінньо-зимового сезону шуби зробили тріумфальний камбек і тепер знову носять горде звання наймоднішого верхнього…

3 дні тому