Важкість у шлунку або здуття живота періодично виникають навіть у здорових людей. Причина цього — порушення в харчуванні, легке харчове отруєння або просто надмірне вживання “важких” продуктів. Проте гастроентеролог в Києві наголошує: є ряд випадків, коли обов’язково варто звернутися до лікаря.
Запишіться на прийом до гастроентеролога, якщо вас турбують:
- регулярні, часті болі в животі;
- постійне здуття;
- порушення травлення;
- нудота, блювання;
- гіркота в роті;
- часті порушення стільця (запори, діарея).
Зазвичай ці симптоми пов’язані з порушеннями травлення, які потребують швидкого та ефективного лікування.
Як виглядає діагностика в гастроентеролога?
У медичному центрі Файна Клініка розповіли про особливості консультації в гастроентеролога. Перший етап — це бесіда з пацієнтом та збір анамнезу. Ви повинні розповісти лікареві, які симптоми вас турбують, тривалість цих симптомів. Гастроентеролог поставить питання стосовно вашого раціону, харчових звичок. На основі зібраного анамнезу, вам можуть призначити одне або декілька з наступних обстежень:
- лабораторні аналізи;
- УЗД органів черевної порожнини;
- ендоскопія верхнього відділу ШКТ;
- дослідження прямої кишки.
Лікар аналізує результати досліджень, встановлює діагноз та призначає лікування. Окрім медикаментозної терапії, пацієнту може рекомендуватися зміна раціону тощо.
Як підготуватися до консультації гастроентеролога?
Перед консультацією запишіть усі симптоми, які вас турбують. Уточніть:
- Коли вони почалися?
- Як часто виникають?
- Що їх провокує або полегшує (їжа, стрес, фізична активність)?
Також зверніть увагу на інші деталі, наприклад, біль, здуття, порушення стільця або втрату апетиту. Не соромтеся говорити про симптоми, навіть якщо вони здаються вам делікатними. Гастроентерологу важлива вся інформація, щоб точно визначити проблему. Якщо ви нервуєте, нагадуйте собі, що консультація — це крок до покращення вашого здоров’я. Лікар тут, щоб допомогти, а не засуджувати.
Важливо надати лікарю повну інформацію про всі препарати, які ви приймаєте, а також інформацію щодо вашого звичного раціону. Це допоможе лікарю більш точно проаналізувати ваше здоров’я, й коректно встановити діагноз.
Залежно від мети консультації, гастроентеролог може дати вам окремі інструкції перед прийомом, наприклад:
- Утриматися від їжі за 6–8 годин до візиту (особливо якщо планується обстеження).
- Уникати вживання алкоголю чи важкої їжі за день до прийому.
Уточніть ці моменти під час запису на консультацію, щоб підготуватися до неї правильно, й отримати максимально ефективну діагностику. Будьте здорові!