...
ГоловнаЗдоров'яІз цим компонентом у складі не можна фарбувати нігті жінкам 40+

Із цим компонентом у складі не можна фарбувати нігті жінкам 40+

Підпишіться на нас:

Лаки для нігтів містять купу хімічних компонентів зі складними назвами, без яких неможливо досягти яскравого кольору та стійкого ефекту. Проте деяких інгредієнтів у складі нейл-засобів краще уникати – особливо дибутілфталату.

За останні роки формули лаків для нігтів помітно вдосконалилися: стали більш стійкими, пігментованими, а найчастіше гіпоалергенними. Тепер більшість виробників стежить за тим, щоб до складу нейл-продукції не входили найбільш токсичні п’ять компонентів, що виділяють отруйні пари та можуть спричинити розвиток серйозних захворювань, навіть до онкології.

До «токсичної п’ятірки» відносяться такі компоненти:

  • Формальдегід (formaldehyde)
  • Дибутілфталат (dibutyl phthalates)
  • Толуол (toluene)
  • Формальдегідні смоли (formaldehyde resins)
  • Камфора (Camphor)

Перші три копоненти «токсичної п’ятірки» мають багато доказів свого негативного впливу на здоров’я. А ось формальдегідні смоли та камфора у цьому списку з’явилися не так давно. При цьому вважаються більш нейтральними та не такі шкідливі для здоров’я.

Але давай окремо розгляне дибутілфталат. Не можна сказати, що його назва у всіх на слуху, порівняно з толуолом чи формальдегідом. Однак він не менш небезпечний — особливо для жінок у пізньому репродуктивному віці.

При попаданні до організму дибутилфталат здатний імітувати дію жіночих гормонів естрогенів. Через це може статися гормональний дисбаланс, який викликає проблеми із зачаттям, а також раннє настання менопаузи.

Розпізнати можливу наявність дибутилфталату в лаку для нігтів можна за написами на упаковці засобу про «стійку формулу» та «надміцне покриття», адже цей компонент протидіє появі сколів та тріщин.

У Європі дибутілфталат офіційно заборонено на виробництвах косметики. Але якщо лак, яким ти користуєшся, зроблений у Китаї чи США, краще перевірити його склад на наявність цього токсичного компонента.

Небезпеки, пов’язані з дибутілфталатом, стосуються не лише манікюру. Також цей токсичний компонент може міститися у засобах для волосся (переважно для стайлінгу) та продуктах-репелентах, що захищають від комах. Уважно вивчай склади засобів, які збираєшся використати на постійній основі. І не лінуйся шукати безпечніші аналоги — при сучасному розмаїтті косметики це не повинно викликати складнощів.

Стрічка новин:

Фітнес/Здоров'я/Краса

Ще новини:

Які продукти не вживають дерматологи: цей список стане в нагоді кожній дівчині, яка піклується про свою шкіру

Деякі продукти можуть викликати появу прищів та запалень, а також погіршувати стан шкіри при таких захворюваннях, як псоріаз,...

Чому людям похилого віку не варто їсти морозиво: висновки лікарів

Морозиво люблять усі, але не поспішай пропонувати бабусі чи дідусеві зайву порцію — лікарі попереджають, що такі ласощі...

Чому варто спати на лівому боці, щоб поліпшити здоров’я: 5 причин

Чи замислювались ви колись, на якому саме боці вирушати в обійми Морфея? Ні? А ось і дарма! Експерти...

Коли краще їсти, до чи після тренування: вчені знайшли відповідь

Питання про те, коли все ж таки треба їсти — до тренування чи після нього, — дуже довго...