...
ГоловнаЗдоров'яІз цим компонентом у складі не можна фарбувати нігті жінкам 40+

Із цим компонентом у складі не можна фарбувати нігті жінкам 40+

Підпишіться на нас:

Лаки для нігтів містять купу хімічних компонентів зі складними назвами, без яких неможливо досягти яскравого кольору та стійкого ефекту. Проте деяких інгредієнтів у складі нейл-засобів краще уникати – особливо дибутілфталату.

За останні роки формули лаків для нігтів помітно вдосконалилися: стали більш стійкими, пігментованими, а найчастіше гіпоалергенними. Тепер більшість виробників стежить за тим, щоб до складу нейл-продукції не входили найбільш токсичні п’ять компонентів, що виділяють отруйні пари та можуть спричинити розвиток серйозних захворювань, навіть до онкології.

До «токсичної п’ятірки» відносяться такі компоненти:

  • Формальдегід (formaldehyde)
  • Дибутілфталат (dibutyl phthalates)
  • Толуол (toluene)
  • Формальдегідні смоли (formaldehyde resins)
  • Камфора (Camphor)

Перші три копоненти «токсичної п’ятірки» мають багато доказів свого негативного впливу на здоров’я. А ось формальдегідні смоли та камфора у цьому списку з’явилися не так давно. При цьому вважаються більш нейтральними та не такі шкідливі для здоров’я.

Але давай окремо розгляне дибутілфталат. Не можна сказати, що його назва у всіх на слуху, порівняно з толуолом чи формальдегідом. Однак він не менш небезпечний — особливо для жінок у пізньому репродуктивному віці.

При попаданні до організму дибутилфталат здатний імітувати дію жіночих гормонів естрогенів. Через це може статися гормональний дисбаланс, який викликає проблеми із зачаттям, а також раннє настання менопаузи.

Розпізнати можливу наявність дибутилфталату в лаку для нігтів можна за написами на упаковці засобу про «стійку формулу» та «надміцне покриття», адже цей компонент протидіє появі сколів та тріщин.

У Європі дибутілфталат офіційно заборонено на виробництвах косметики. Але якщо лак, яким ти користуєшся, зроблений у Китаї чи США, краще перевірити його склад на наявність цього токсичного компонента.

Небезпеки, пов’язані з дибутілфталатом, стосуються не лише манікюру. Також цей токсичний компонент може міститися у засобах для волосся (переважно для стайлінгу) та продуктах-репелентах, що захищають від комах. Уважно вивчай склади засобів, які збираєшся використати на постійній основі. І не лінуйся шукати безпечніші аналоги — при сучасному розмаїтті косметики це не повинно викликати складнощів.

23 січня

В тренді

Ще новини:

Вчені з’ясували, як бактерії можуть зменшити тягу до солодкого

Глюкагоноподібний пептид-1 (GLP-1) є гормоном повноти, який допомагає організму регулювати рівень цукру в крові, апетит і метаболізм. «Оземпік» та...

Експерти розповіли, чому потрібно їсти ківі

Ківі фрукт, який містить багато корисних мікроелементів. Завдяки тому, що в ньому є вітаміни групи В та антиоксиданти,...

Експерти розповіли, як правильно пити зелений чай, щоб не нашкодити здоров’ю

Відомо, що зелений чай має дуже багато корисних властивостей. Але експерти радять обмежити споживання цього напою до двох...

Йога чи пілатес: як зрозуміти, що більше підходить

Якщо ти задаєшся питанням: що краще йога чи пілатес, це не дивно. Адже ці дві системи тренувань стоять...