Своєрідний чек-лист з продуктів, що викликають здуття ви знайдете нижче.
Виноград
Будь-який виноград – важкий продукт для травлення. Фруктоза, що у великій кількості міститься у винограді, викликає посилене газоутворення і неминуче веде до здуття живота. Справа в тому, що для її перетравлення шлунку потрібні певні ферменти, які не завжди виробляються в потрібній кількості. Це також стосується яблук, персиків, дині та груш. Крім того, виноград досить калорійний, тому їсти його рекомендують рідко і лише як десерт.
Капуста
Сама по собі капуста — овоч вкрай корисний: вона багата на клітковину, різні мінерали і вітамін К, проте перед тим як одягнути облягаючу сукню від неї краще відмовитися. Важливо: це стосується тільки сирого овочу, оскільки при термічній обробці руйнується груба клітковина, яка є основною причиною здуття. Тушковану або запечену капусту можна їсти будь-коли.
Хліб та випічка
Хліб і будь-яку випічку (особливо гарячу) з білої муки в принципі. Нічого, крім зайвого вуглеводного навантаження, вона організму не принесе. Дріжджі та цукор, що використовуються при виготовленні хліба, запускають процеси газоутворення та бродіння у шлунку, і можуть стати причиною здуття та маси інших дискомфортних відчуттів. Якщо відмовитися від хліба зовсім не виходить, вибирайте бездрожжеві варіанти з цільнозернового борошна.
Сир із джемом
Лактоза та молочні бактерії, що містяться у всіх молочних продуктах самі по собі можуть стати причиною здуття живота та утрудненого травлення, проте якщо вживати їх разом із фруктами та цукром (а джеми та варення містять і те, й інше), ситуація може сильно погіршитися. Для перетравлення така суміш дуже важка: білки розщеплюються довго, а варення тим часом починає бродити. До речі, це стосується і кави з молоком – якщо напій у чистому вигляді ви не п’єте, спробуйте замінити молоко коров’яче рослинним.
Газована вода
Тут все більше, ніж логічно: і солодкі газовані напої (їх взагалі дієтологи вживати не рекомендують), і звичайна мінералка містять бульбашки повітря, які неминуче ведуть до збільшення обсягу шлунка. Здуття може протриматися до 3-4 годин та супроводжуватися тяжкістю та дискомфортом. Це не привід відмовлятися від мінеральної води зовсім – вона дуже корисна – але до її вживання варто ставитись з обережністю.