...
ГоловнаЇжаЯк в домашніх умовах приготувати яблучний оцет

Як в домашніх умовах приготувати яблучний оцет

Підпишіться на нас:

Ті, хто хоч раз робив оцет із яблук самостійно, знають, наскільки він відрізняється від заводського. Смак, запах і колір не йдуть у жодне порівняння. Спробуйте приготувати домашній яблучний оцет і ви ніколи не купите його в магазині.

Підготовка

Для оцту можна використовувати яблучний опад, зелені і навіть яблука, що підгнили, (гниль необхідно вирізати). Якщо яблук достатньо, краще взяти здорові зрілі плоди, з них оцет вийде максимально корисним і ароматним.

Плоди необхідно збирати у суху погоду, щоб кілька днів до цього не було дощу. Мити не можна. Зверху плоди вкриті мікроскопічними грибками, які стануть природною закваскою.

Якщо яблука виявилися брудними і їх все ж таки доведеться мити, варто заздалегідь зробити закваску з немитих ягід. Влітку можна використовувати малину, смородину, чорницю. Восени виноград, ремонтантну малину.

Їх потрібно розім’яти, розбавити водою 1:1, додати трохи цукру (0,5 ч. л. на півсклянки рідини), обв’язати марлею і поставити в тепле місце. Коли почнеться бродіння, закваска готова.

Приготування

Яблука треба потерти на овочевій тертці, помістити у пластикову або емальовану ємність. Залити теплою водою (1 частина яблук, 2 частини води). Можна додати трохи цукру, щоб прискорити процес бродіння. Але в самих яблуках міститься достатньо цукрів, щоб бактеріям було чим харчуватися.

Влити закваску і поставити у тепле місце, обв’язавши ємність тканиною.

Коли почнеться бродіння, підніметься “шапка” із яблук. Декілька разів на день рідину потрібно перемішувати, щоб на “шапці” не оселилися гнильні бактерії.

Через 2-3 дні вміст ємності необхідно процідити, макуху викинути.

Цікаво: якщо на цьому етапі отриману рідину розлити у пластикові пляшки та залишити у теплому місці, через пару днів буде готовий яблучний квас.

Проціджену рідину необхідно перелити в банку або іншу ємність і залишити на місяць у теплому місці. Шийку ємності обв’язати марлею або нещільною тканиною.

Оптимальна температура для життєдіяльності оцтових бактерій +25 – +30 °. При нижчій температурі приготування може тривати довше.

Оцтовим бактеріям потрібен кисень, тому не можна щільно закривати ємність. Без доступу кисню розвиваються винні бактерії.

Саме тому у недосвідчених виноробів замість вина часто виходить оцет. У посудину просто потрапляло повітря.

За місяць оцет буде готовий. Його потрібно злити з осаду, розлити по банкам (пляшках) закрити кришкою та відправити на зберігання.

Зберігається яблучний оцет може в холодильнику або за кімнатної температури.

10 квітня

9 квітня

В тренді

Ще новини:

Три способи, як гречку зробити ароматною та смачною

Серед круп гречка є однією з найпопулярніших. Нею намагаються годувати і дітей, адже вона корисна. Гречка смачна, коли...

Як приготувати млинці з кукурудзяного борошна

Смачні млинці можна приготувати на основі кукурудзяного борошна. Вони корисніші, ніж з пшеничного. А ще вони такі сонячні....

5 смачних ідей, як приготувати минулорічну картоплю

Квітень — той час, коли молода картопля ще не з’явилась, а стара вже не надихає на смачну вечерю....

Як готувати молоду капусту, щоб зберегти ніжність і користь

Молода капуста — це не просто весняний овоч, а справжній привід для кулінарної радості. Але що робить із...