...
ГоловнаЗдоров'яНі грама цукру: як робили варення наші прабабусі

Ні грама цукру: як робили варення наші прабабусі

Підпишіться на нас:

Ще 150 років тому дозволити собі сіль та цукор у необмежених кількостях могли лише заможні люди. Сьогодні цього продукту надміру і він вважається шкідливим для здоров’я. Виключати цукор із раціону або вживати його у великих кількостях – особиста справа кожного. Але ніхто не відмовиться від смачного, ароматного, корисного та солодкого варення, яке готується без цукру.

Як готувати варення за старовинним методом

Наші прабабусі заготовляли на зиму ягоди та фрукти, не маючи ні цукру, ні банок, ні кришок, ні пристроїв для консервування. Тим не менш, у них виходило смачне варення, яке зберігалося до наступного врожаю без жодної консервації. І клопоту з приготуванням було в рази менше, ніж у сучасних господарок.

Рецепт такого варення простий:

  1. Потрібно взяти ягоди (чисті та сухі) та розтерти їх до стану кашки. Це може бути чорниця, полуниця, суниця, малина, смородина.
  2. До ягод додати таку ж кількість меду і ретельно перемішати.
  3. Перекласти в глечик або невелику діжку, залити зверху медом, обв’язати папером або щільною тканиною та залишити на зберігання у холодному місці.

Що робити у сучасному світі

Нині цей рецепт можна легко повторити. Нема холодного підвалу? Декілька банок такого варення зберігатимуться в холодильнику. Взимку вони стануть не просто ласощами, а й заміною на вітамінний комплекс. Адже в такому варенні зберігаються не лише поживні речовини самих ягід, а й додаються корисні властивості меду.

Важливо ягоди добре вимити, просушити на чистому рушнику. Тару простерилізувати.

Звісно, ​​заготовити багато такого варення, не маючи пасіки, складно. Але кілька баночок завжди можна зробити. Це не лише корисно, а й дуже смачно.

12 квітня

11 квітня

В тренді

Ще новини:

Сім принципів правильного харчування для відновлення роботи печінки

Якщо слухати підказки тіла, воно може продемонструвати, що і де саме погано функціонує. Сьогодні поговоримо про печінку. При...

П’ять корисних звичок від дієтологів для стрункої фігури

Мати привабливу фігуру мріють всі. В багатьох випадках важливу роль в цьому відіграє не стільки генетика або спортивні...

Зморшки, вугрі, почервоніння: дієтологи назвали чотири продукти, які псують обличчя

Краса обличчя — це про комплексний догляд та харчування. Де слабка ланка, там виникають проблеми, а проявляються вони...

Шість корисних звичок для зміцнення імунної системи

Міцне здоров'я від природи — це дарунок, який потрібно берегти. Щоб його не втратити, а підтримувати та зберегти...