...
ГоловнаЗдоров'яП'ять корисних властивостей жимолості, про які ви не знали

П’ять корисних властивостей жимолості, про які ви не знали

Підпишіться на нас:

Жимолость – невелика синя (або блакитна) ягода, яку багато хто любить з дитинства. Не любити її неможливо, бо ягода рано дозріває, має приємний смак і аромат, а, крім цього, має безліч корисних якостей, здатних покращити наше здоров’я.

Бореться з бактеріями

Ягоди і листя жимолості мають виражені антибактеріальні властивості, тому можуть захистити від інфекцій або прискорити одужання, якщо ви вже заразилися. Також завдяки вмінню боротися з бактеріями екстракт жимолості входить до складу деяких ополіскувачів для ротової порожнини, що допомагають підтримувати здоров’я зубів і ясен.

Потужний антиоксидант

Жимолість багата на поліфеноли, вітамін С і таніни, які є потужними антиоксидантами. Вони знімають запалення, захищають організм від окислювального стресу та знижують ризик розвитку багатьох небезпечних захворювань, у тому числі раку та хвороб серця.

Полегшує симптоми артриту

Згідно з дослідженням китайських учених з Хунаньського сільськогосподарського університету вживання жимолості може полегшити симптоми артриту, включаючи ревматоїдний та псоріатичний. До симптомів артриту відносяться: різкий біль у суглобах, скутість рухів, почервоніння шкіри над суглобами, підвищення температури, млявість тощо.

Поліпшує роботу мозку

Ягоди жимолості можуть покращити епізодичну пам’ять, яка зберігає спогади про події, що відбувалися в житті людини, а також емоції та всю контекстуальну інформацію, пов’язану з ними. Крім того, смачні сині плоди знижують ризик розвитку нейродегенеративних захворювань та інсульту.

Підвищує витривалість

Дослідження вчених з Університету Нортумбрії (Великобританія) показало, що жимолість є чудовою ягодою для харчування спортсменів. Вона допомагає збільшити витривалість та швидкість бігунів за рахунок високого вмісту антиоксидантів, що покращують фізичну працездатність організму.

9 квітня

В тренді

Ще новини:

Сім принципів правильного харчування для відновлення роботи печінки

Якщо слухати підказки тіла, воно може продемонструвати, що і де саме погано функціонує. Сьогодні поговоримо про печінку. При...

П’ять корисних звичок від дієтологів для стрункої фігури

Мати привабливу фігуру мріють всі. В багатьох випадках важливу роль в цьому відіграє не стільки генетика або спортивні...

Зморшки, вугрі, почервоніння: дієтологи назвали чотири продукти, які псують обличчя

Краса обличчя — це про комплексний догляд та харчування. Де слабка ланка, там виникають проблеми, а проявляються вони...

Шість корисних звичок для зміцнення імунної системи

Міцне здоров'я від природи — це дарунок, який потрібно берегти. Щоб його не втратити, а підтримувати та зберегти...