Про глютен говорять щодня. Іноді складається враження, що його демонізували. Через це з раціону прибирають все, що могло про нього нагадувати чи бути його джерелом. Нутриціологи та дієтологи пояснили, наскільки це правильно.
Про глютен в деталях
Глютен — це збірна назва групи білків, які знаходяться в злакових. Сам по собі він не є шкідливим чи дуже поганим для організму. Основним джерелом глютену в харчуванні є оброблені продукти: солодка випічка, білий хліб, макарони, пиріжки. Вони калорійні, але в них немає достатньої кількості клітковини, вітамінів чи корисних речовин.
Організм може сприймати глютен чи ні. Толерантність організму проявляється відсутністю діареї, здуття живота, метеоризму, болю в животі, відчуття важкості в шлунку та животі. Якщо у вас після споживання хліба або булочки виникло щось з зазначеного переліку, в такому випадку можна говорити про непереносність глютену.
Діагноз відсутності толерантності до глютену називається «целіакія». Якщо у вас такого немає або ви не помічаєте поганого самопочуття, не треба уникати глютенових продуктів. Вони не заподіють вам ніякої шкоди. Головне, щоб раціон був різноманітним і з достатньою кількістю клітковини (овочі, фрукти, цільнозернові продукти).