Коли говорять про протеїни, виникає думка про качків з тренажерних залів. Це вони постійно на масі, нарощують м’язову тканину та споживають протеїнові коктейлі. Треба зауважити, що їх вживають і ті, хто займаються фітнесом, і ті, хто худнуть. Накачані чоловіки та протеїни — стереотип. Насправді вони потрібні абсолютно всім.
Що таке протеїни
Протеїни — особливий високоякісний білок. Потреба організму полягає в необхідності живити клітини, сприяти їх росту та відновленню. Протеїни працюють над всіма системами організму — від зміцнення імунної системи до підтримки здоров’я нігтів. За рівнем протеїнів особливо треба слідкувати людям, які на дієті або знаходяться в процесі скидання зайвої ваги.
Ознаки дефіциту
В людському організмі понад 10 000 різноманітних білків. Вони складають з молекул, які називаються амінокислотами. Дієтологи наголошують, що для правильного функціонування організму потрібно 20 незамінних амінокислот. Тільки 11 виробляється в самому організмі. Решта поступає в організм з раціоном. Якщо ви вживаєте недостатню кількість білків, організм буде про це сигналізувати певними ознаками. Основні вісім:
- набряки стоп, щиколоток та живота;
- випадіння волосся, погіршення стану шкіри та нігтів;
- повільне загоювання ран;
- відчуття втоми та слабкі м’язи;
- сильне відчуття голоду;
- перепади настрою;
- сильне бажання їсти солодке;
- часті хвороби.
При дефіциті білка потрібно скорегувати раціон. Додавати більше, наприклад, курячого філе, нуту, квасолі, сочевиці, м’яса, горіхів, кисломолочного сиру, кіноа, чорної квасолі. Якщо ви не маєте впевненості в стані організму, дефіцитах білків та особливостях корегування вашого раціону, звертайтесь за допомогою до дієтологів та нутриціологів. При закритті дефіциту протеїнів самопочуття набагато покращиться.